Articole despre 1-0

România U19, învinsă cu 1-0 de Spania în preliminariile EURO 2020

Naţionala pregătită de Laurenţiu Roşu a fost învinsă la limită, 0-1, de Spania, în al doilea joc din grupa de calificare pentru Campionatul European 2020, rezervat jucătorilor născuţi începând cu 1 ianuarie 2001.

Vineri, 11.10.2019, 17:25
Polonia a învins Italia, scor 1-0, în grupa A de la Campionatul European de tineret

Selecţionata Poloniei a învins, miercuri seară, reprezentativa Italiei, cu scorul de 1-0, în grupa A de la Campionatul European de tineret.

Miercuri, 19.06.2019, 23:53
Derby County - Brighton 1-0

Derby County a învins-o, pe teren propriu, pe Brighton and Hove Albion. Echipa lui Steve McClaren a câştigat cu 1-0, după golul puştiului Bamford, jucător împrumutat de la Chelsea.

Duminica, 19.01.2014, 08:55
Minerul Motru - "U" Craiova 0-1

S-a intors norocul la Craiova! Oltenii lui Mititelu au castigat la Motru cu un autogol in ultimul minut de joc. "Suntem fericiti, nu mai credeam in victorie", au spus Mititelu si Napoli dupa meci.

Duminica, 22.09.2013, 09:25
Galatasaray a castigat Supercupa Turciei

Galatasaray a invins Fenerbahce cu 1-0 si a castigat supercupa Turciei pentru a 13-a oara in istoria clubului. In direct la GspTV, oamenii imparatului Fatih Terim s-au luptat din greu, timp de 120 de minute, cu marea rivala din Istanbul.

Luni, 12.08.2013, 07:41
Dinamo Moscova - Terek Groznii 1-0/ Dan Petrescu a spalat rusinea infrangerii din derby-ul cu Spartak

Dan Petrescu a spalat rusinea infrangerii din meciul de etapa trecuta, cu Spartak Moscova. In direct la GSPTV, Dinamo Moscova a batut cu 1-0 pe Terek Groznii. Noboa a marcat golul victoriei pentru echipa Bursucului.

Duminica, 04.08.2013, 09:03
Romania - Trinidad Tobago 1-0/ Marica deschide scorul

Ciprian Marica deschide scorul cu o reluare din interiorul careului. Costin Lazar a insistat in flancul stang si a scos pentru nouarul echipei noastre, la opt metri.

Marti, 04.06.2013, 21:21
Europa League: Steaua Bucuresti - Chelsea Londra 1-0/ Victorie imensa in fata campioanei Europei!

Succes rasunator pentru fotbalul romanesc, dupa ce Steaua Bucuresti a invins cu 1-0 detinatoarea trofeului UEFA Champions League, Chelsea Londra, in prima mansa din cadrul optimilor de finala ale Europa League. Unicul gol al partidei a fost marcat de Raul Rusescu (min. 34) dintr-un penalty obtinut tot de el.

Joi, 07.03.2013, 22:03
Rapid - Rubin Kazan 1-0

Rapid a bifat cea de-a doua victorie in cantonamentul din Spania. Giulestenii au invins cu 1-0 pe Rubin Kazan, ocupanta locului 7 din Rusia. La o zi dupa ce a implinit 31 de ani, Stefan Grigorie a marcat golul decisiv pentru rapidisti.

Sambata, 02.02.2013, 09:07
Corinthians a castigat Campionatul Mondial al cluburilor, dupa ce a invins in finala pe Chelsea

Formatia braziliana Corinthians a castigat pentru a doua oara Campionatul Mondial al cluburilor, dupa ce a trecut in finala de la Yokohama, cu scorul de 1-0, de Chelsea Londra. Unicul gol al meciului a fost inscris de Guerrero, in minutul 69.

Duminica, 16.12.2012, 16:16
Turcia - Romania 0-1/ Renasterea "tricolorilor"

Nationala de fotbal a Romaniei a obtinut o victorie extrem de importanta in fata Turciei, in deplasare, scor 1-0, care mareste considerabil sansele de calificare la Campionatul Mondial de fotbal din Brazilia 2014. Singurul gol al partidei a fost inscris de Gicu Grozav in minutul 45.

Vineri, 12.10.2012, 22:30
Steaua - CFR Cluj 1-0/ Ros-albastrii, fara rivali in Liga 1

Steaua se impune in derby-ul cu CFR Cluj, scor 1-0, pe Arena Nationala, si se distanteaza la 12 puncte in fata campionei en-titre. Singurul gol al meciului a fost inscris de Raul Rusescu in minutul 75.

Duminica, 07.10.2012, 23:20
Steaua - FC Copenhaga 1-0/ Ros-albastrii obtin cu noroc prima victorie in Europa League

Steaua a izbutit prima victorie in Europa League dupa ce a invins cu 1-0 pe FC Copenhaga, intr-un meci contand pentru etapa a doua din faza grupelor. In minutul 83, Sigurdsson a deviat mingea in propria poarta la o faza la care a contribuit si Nikolic.

Vineri, 05.10.2012, 00:12
Dinamo Bucuresti a castigat Cupa Romaniei

Dinamo Bucuresti a castigat Cupa Romaniei, dupa ce a invins in finala pe Rapid, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost inscris de Scarlatache in minutul 58.

Miercuri, 23.05.2012, 00:00
VIDEO! Costel Pantilimon a facut minuni pentru City in Cupa Ligii Angliei

Costel Pantilimon profita de orice sansa pe care managerul Roberto Mancini i-o ofera pentru a dovedi ca isi merita locul in lotul lui Manchester City. Fostul timisorean a contribuit la succesul echipei sale prin cateva interventii providentiale in sferturile de finala ale Cupei Ligii Angliei, contra Arsenal, scor 1-0.

Miercuri, 30.11.2011, 00:00
Vointa Sibiu - Rapid 0-1/ Victorie controversata

Rapid s-a chinuit serios pentru a obtine victoria, in deplasarea de la Vointa Sibiu, scor 1-0.

Duminica, 02.10.2011, 00:00
Premier League: Arsenal Londra - Manchester Utd 1-0/ Final nebun de sezon

Arsenal a relansat lupta la titlu in Anglia dupa 1-0 in fata lui Manchester United. Unicul gol al partidei de pe "Emirates" a fost reusit de mijlocasul Aaron Ramsey, in minutul 57. Acesta a fructificat o pasa a lui Robin Van Persie.

Duminica, 01.05.2011, 00:00
Steaua - Otelul Galati 1-0/ Moldovenii au cazut pe locul 2

Steaua a reusit sa invinga liderul Ligii 1, Otelul Galati, scor 1-0, intr-un meci pe care l-a dominat in totalitate, si doar interventiile portarului Grahovac au evitat un rezultat rusinos pentru formatia antrenata de Dorinel Munteanu.

Miercuri, 13.04.2011, 00:00
Astra Ploiesti - Steaua 1-0/ Stelistii, out din lupta pentru titlu!

Astra Ploiesti a dat lovitura pe teren propriu, invingand Steaua cu scorul de 1-0, printr-un eurogol marcat chiar in ultimele secunde ale partidei de Ovidiu Mihalache.

Duminica, 10.04.2011, 00:00
Palermo - Milan 1-0/ Goian a redeschis cursa pentru Scudetto

La primul meci jucat dupa accidentarea suferita in luna ianuarie, fundasul roman Dorin Goian a marcat pentru Palermo singurul gol in intalnirea cu AC Milan din etapa 30-a a campionatului italian.

Duminica, 20.03.2011, 00:00
Cupa Davis:  Nalbandian l-a invins pe Ungur. Argentina - Romania 1-0

Cupa Davis: Nalbandian l-a invins pe Ungur. Argentina - Romania 1-0

David Nalbandian i-a adus Argentinei primul punct in disputa cu Romania din primul tur al Grupei Mondiale a Cupei Davis, dupa ce l-a invins in patru seturi, scor 6-3, 6-2, 5-7, 6-4, pe Adrian Ungur. In a doua partida de simplu de azi se vor intalni Juan Monaco (33 ATP) si Victor Hanescu (59 ATP).

Vineri, 04.03.2011, 00:00
Juventus se impune in derbyul Italiei impotriva lui Inter: 1-0

Juventus a castigat derbyul Italiei impotriva lui Inter cu scorul de 1-0 si continua sa spere la un loc de Liga Campionilor. Unicul gol al partidei desfasurate la Torino a fost marcat de Matri, in minutul 30.

Luni, 14.02.2011, 00:00
Steaua - FC Koper 1-0/ Multi nervi si putin spectacol

Steaua a trecut cu scorul de 1-0 de campioana Sloveniei, FC Koper, in al saselea meci de pregatire din pauza de iarna disputan in aceasta seara.

Marti, 08.02.2011, 00:00
Galatasaray - Sivasspor 1-0/ Bogdan Stancu a debutat la formatia turca

Formatia antrenata de Gheorghe Hagi, Galatasaray Instanbul, a invins pe Sivasspor, scor 1-0, intr-un meci contand pentru etapa a 18-a din campionatul Turciei. Unicul gol al disputei a fost reusit de Servet Cetin (70').

Duminica, 23.01.2011, 00:00
Napoli - Steaua 1-0/ Adio, Europa!

Steaua Bucuresti a ratat calificarea in primavara europeana dupa ce a pierdut dramatic impotriva formatiei Napoli, scor 1-0. Cavani a inscris in minutul 90+3 golul care i-a eliminat pe ros-albastri din Europa League.

Miercuri, 15.12.2010, 00:00
Manchester United - Arsenal Londra 1-0/ "Diavolii", noii lideri din Premier League

Manchester United s-a impus luni seara in fata lui Arsenal Londra, scor 1-0, pe teren propriu, in derby-ul etapei a 17-a din Premier League.

Marti, 14.12.2010, 00:00
Gaz Metan - U Craiova 1-0/ Mediesenii, pe locul 5 la finalul turului

Gaz Metan Medias s-a impus pe teren propriu in fata Universitatii Craiova, scor 1-0, in ultima partida din cadrul etapei a 17-a a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost marcat de Alin Litu in minutul 67.

Luni, 29.11.2010, 00:00
FC Basel - CFR Cluj 1-0/ Adio, primavara europeana!

CFR Cluj a pierdut orice sansa de a juca la anul in primavara europeana dupa infrangerea de la Basel, scor 0-1, intr-un meci contand pentru penultima etapa din cadrul grupelor Ligii Campionilor.

Marti, 23.11.2010, 00:00
Cupa Romaniei/ FC Brasov este prima echipa calificata in semifinale

FC Brasov este prima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a invins pe teren propriu formatia FC Timisoara, scor 1-0. Marian Cristescu a adus victoria Brasovului in minutul 90+3.

Miercuri, 10.11.2010, 00:00
Gloria Bistrita - Steaua 1-0/ Ros-albastrii inregistreaza al patrulea esec in Liga 1

Dupa ce s-a chinuit cu Sportul in Cupa Romaniei, Steaua a mai dat o reprezentatie dezamagitoare, de data aceasta in campionat, elevii antrenati de Marius Lacatus fiind invinsi cu 0 - 1, in deplasare, de Gloria Bistrita.

Duminica, 31.10.2010, 00:00
Genoa - Inter 0-1/ Victorie cu noroc pentru trupa lui Benitez

Inter Milano, fara Cristi Chivu in lot, a invins cu 1-0 pe Genoa, in deplasare, intr-un meci contand pentru etapa a IX-a din Serie A. Singurul gol al meciului a fost inscris de Mutari, dupa o uriasa greseala a portarului Eduardo (a scapat incredibil mingea in poarta).

Sambata, 30.10.2010, 00:00
VIDEO Otelul - Steaua 1-0/ Ros-albastri, din nou fara antrenor: Edi Iordanescu a fost demis!

Steaua continua sa dezamageasca si dupa numirea lui Edy Iordanescu in functia de antrenor. Liderul Ligii 1, Otelul Galati, s-a impus in fata ros-albastrilor, scor 1-0, prin golul marcat de Sirghi, in minutul 19.

Duminica, 26.09.2010, 00:00
VIDEO AS Roma - Inter 1-0/ Chivu, injurat de fani si pus pe scandal cu Benitez

Mirko Vucinic a adus prima infrangere Interului din acest sezon, marcand pentru AS Roma in minutul 92, intr-un meci contand pentru etapa a 5-a din Serie A. Partida de pe Olimpico a fost una foarte spectaculoasa si extrem de tensionata.

VIDEO! FC Vaslui - Gloria Bistrita 1-0

FC Vaslui a obtinut cea de-a treia victorie consecutiva in Liga 1, dupa succesul in fata formatiei Gloria Bistrita, scor 1-0, intr-un meci contand pentru etapa a 9-a.

Sambata, 25.09.2010, 00:00
U Craiova - Sportul 1-0

Victor Piturca a debutat cu dreptul pe banca Universitatii Craiova. Oltenii s-au impus cu 1-0 in fata Sportului Studentesc.

Duminica, 29.08.2010, 09:46
VIDEO U Craiova - Sportul Studentesc 1-0/ Debut cu dreptul pentru Piturca

Sosirea lui Victor Piturca pe banca tehnica a Universitatii Craiova a fost una cu noroc pentru olteni, care au castigat prima partida din acest sezon in fata Sportului Studentesc, scor 1-0. Singurul gol al partidei a venit in minutul 90. Stoianof a trimis in plasa mingea respinsa de Niculescu, dupa centrarea lui Firtulescu.

Sambata, 28.08.2010, 00:00
VIDEO Gaz Metan Medias - Rapid 0-1/ Herea, gol si "rosu"

Rapid s-a impus la Medias, in fata formatiei Gaz Metan cu scorul de 1-0, in prima partida din cardul etapei a VI-a a Ligii 1.

Vineri, 27.08.2010, 00:00
Sportul - Otelul 0-1

Sportul Studentesc si Otelul Galati au dat startul editiei 2010-2011 a Ligii 1. Galatenii s-au impus cu scorul de 1-0, in deplasare, prin golul marcat de Iorga, in minutul 4.

Vineri, 23.07.2010, 23:00
Steaua - Ferencvaros 1-0

Piturca a schimbat liniile, dar Steaua tot a castigat amicalul cu Ferencvaros, scor 1-0. Surdu a dat unicul gol al meciului.

Luni, 12.07.2010, 07:58
Spania, noua campioana mondiala

Spania este noua campioana mondiala la fotbal dupa victoria in fata Olandei, scor 1-0, in prelungiri. Singurul gol al partidei a fost inscris de Iniesta in minutul 116.

Duminica, 11.07.2010, 00:00
VIDEO Spania - Portugalia 1-0/ Ibericii merg in "sferturi"

Spania si-a luat revansa dupa eliminarea de la Euro 2004, in fata Portugaliei, scor 1-0, si se califica astfel in sferturile de finala ale Cupei Mondiale. Singurul gol al meciului a fost inscris de David Villa, in minutul 63.

Marti, 29.06.2010, 00:00
VIDEO Germania - Ghana 1-0/ Nemtii si africanii, brat la brat in "optimi"

Germania a invins Ghana in ultima partida a Grupei D, scor 1-0, rezultat care califica ambele echipe in optimile de finala ale Cupei Mondiale. Singurul gol al meciului a fost marcat de Ozil, in minutul 60.

Miercuri, 23.06.2010, 00:00
VIDEO Anglia - Slovenia 1-0/ Salvatorul Defoe!

Anglia a reusit sa evite o eliminare inca din prima faza a Mondialului din Africa de Sud, elevii lui Fabio Capello invingand cu 1-0 selectionata Sloveniei.

VIDEO SUA - Algeria 1-0/ Calificare dramatica pentru americani

Statele Unite ale Americii s-au califcat in optimile de finala ale Cupei Mondiale dupa un meci dramatic contra Algeriei, marcand golul victoriei in minutul 90+1.

VIDEO Uruguay - Mexic 1-0/ N-a iesit "blatul"!

Uruguay a invins Mexic, scor 1-0, insa ambele echipe s-au calificat in optimile de finala ale Cupei Mondiale. Suarez a marcat golul care le-a asigurat sud-americanilor pozitia de lider al Grupei A.

Marti, 22.06.2010, 00:00
VIDEO Chile - Elvetia 1-0/ Sud-americanii, cu un pas in "optimi"

Chile a preluat conducerea Grupei H, dupa ce a invins cu 1-0 selectionata Elvetiei, intr-o partida in care deciziile arbitrului au luat uneori prim-planul. Aflata in inferioritate numerica din minutul 31, Elvetia a trimis un sigur sut pe poarta chilienilor in cele 90 de minute de joc, dar a reusit sa doboare recordul Italiei, de 550 de minute fara gol primit la Mondial.

Luni, 21.06.2010, 00:00
VIDEO Honduras - Chile 0-1/ Chilienii castiga derby-ul sud-american

Chile s-a impus cu 1-0 in fata selectionatului statului Honduras, intr-un meci din cadrul Grupei H de la Cupa Mondiala. Sud-americanii au prima victorie la un turneu final dupa mai bine de 48 de ani!

Miercuri, 16.06.2010, 00:00
VIDEO Elvetia - Spania 1-0/ Ibericii, debut cu stangul

Elvetia a invins surprinzator Spania, scor 1-0, in cel de-al doilea meci al Grupei H de la Cupa Mondiala. Singurul gol al partidei a fost marcat de Fernandes, in mintul 52.

VIDEO Japonia - Camerun 1-0/ Viteza a invins forta

Japonia a debutat cu o victorie la Cupa Mondiala dupa ce a invins Camerunul, scor 1-0, prin golul marcat de Honda.

Luni, 14.06.2010, 00:00
Meci amical: Belarus U21 - Romania U21 1-0

Reprezentativa Under 21 a Romaniei a pierdut cu scorul de 0-1, in fata formatiei similare a statului Belarus, intr-o partida amicala disputata la Minsk, in care echipa antrenata de Emil Sandoi a evoluat in superioritate numerica inca din minutul 22, a informat Mediafax.

Sambata, 29.05.2010, 00:00