Ce a spus fosta spadasină Ana Maria Popescu despre premiul în bani primit de David Popovici de la Guvern: „S-a creat un precedent”

Celebra Ana Maria Popopescu, care a fost declarată de 5 ori cea mai bună spadasină a lumii, de-a lungul carierei sale, a vorbit despre gestul Guvernului de a-l premia pe David Popovici cu suma de 200.000 de euro.

Ana Maria Popescu s-a retras din activitate la 37 de ani. Anunțul cu lacrimi în ochi făcut de spadasină: „A venit momentul”

Ana Maria Popescu ( fostă Ana Maria Brânză) și-a anunțat retragerea din activitate. Spadasina a publicat un mesaj video emoționant.

Marti, 07.12.2021, 16:45
Super Neatza, 3 septembrie 2021. Ana Maria Popescu, dezvăluiri de la Jocurile Olimpice

În ediția din 3 septembrie , de la Neatza cu Răzvan și Dani, Ana Maria Popescu, vicecampioana olimpică la scrima, a dezvăluit cum se pregătește pentru noul Campionat European de Scrima, din la Plovdiv - Bulgaria. Ana Maria Popescu este una...

Vineri, 03.09.2021, 10:06
Klaus Iohannis i-a decorat pe sportivii medaliați la Tokyo. Ce Ordin a primit Ana-Maria Popescu, medaliată cu argint la spadă

Preşedintele Klaus Iohannis i-a decorat pe cei nouă sportivi medaliați la Jocurile Olimpice de la Tokyo, miercuri, în cadrul unei ceremonii care s-a desfăşurat la Palatul Cotroceni. Ce Ordin a primit sportiva Ana Maria Popescu, medaliată cu argint la spadă feminin.

Joi, 19.08.2021, 12:25
Jocurile Olimpice 2020. Ana Maria Popescu a câștigat argintul la spadă. Prima medalie pentru România la JO de la Tokyo

Ana Maria Popescu a câștigat prima medalie olimpică de la Jocurile Olimpice 2020. Este vorba despre medalia de argint la spadă.

Sambata, 24.07.2021, 17:05
Ana Maria Popescu, medalie de aur la Grand Prix-ul de spadă de la Doha

Sportiva Ana Maria Popescu a câştigat, duminică, medalia de aur la Grand Prix-ul de spadă de la Doha.

Duminica, 26.01.2020, 18:57
Ana Maria Popescu a urcat pe locul I în clasamentul mondial al probei de spadă

Ana Maria Popescu a revenit în fruntea clasamentului mondial al probei de spadă, după locul doi obţinut în finala Cupei Mondiale de la Havana, informează CSA Steaua.

Marti, 14.01.2020, 15:06
Simona Gherman, Simona Pop, Loredana Dinu şi Ana Maria Popescu, fetele de aur ale scrimei româneşti

Fetele de aur ale scrimei româneşti au început pregătirile pentru Jocurile Olimpice de la Rio. Vor să se întoarcă cu cel puţin o medalie. Mai ales că şi-au revenit spectaculos. De la Cupa Mondială s-au întors triumfătoare. Au câştigat...

Sambata, 27.02.2016, 19:36
Succes românesc la scrimă! Ana-Maria Popescu, locul al treilea la Cupa Mondială de spadă de la Barcelona

Scrimera română Ana-Maria Popescu (fostă Brânză) a ocupat locul al treilea la etapa de Cupă Mondială feminină la spadă de la Barcelona, sâmbătă, după ce a fost învinsă în semifinale de italianca Mara Navarria, cu 9-8, potrivit site-ului oficial al competiției

Sambata, 23.01.2016, 19:52