CFR câştigă derby-ul cu Dinamo, după o gafă imensă de arbitraj! Două cartonaşe roşii pe final

Formaţia CFR Cluj a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Dinamo, într-un meci din etapa a cincea a Ligii I, în care unicul gol a fost marcat dintr-un penalty controversat şi de la gazde au fost eliminaţi Mario Camora şi Juan Culio.

• Golul a fost înscris de Culio, în minutul 37, dintr-un penalty acordat eronat de arbitrul Găman pentru un presupus henţ al lui Nedelcearu. Reluările arată că mingea îl loveşte în piept pe apărătorul lui Dinamo.

Mario Camora a fost eliminat direct în minutul 83, pentru un fault dur la Nascimento. În minutul 90+2 a fost eliminat de la gazde şi Juan Culio, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

CFR Cluj: Vâtcă – Cr. Manea, Vinicius, A. Mureşan, Camora – Hoban, Culio – Omrani, Deac (Luchin '86), Moutinho (Nouvier '60) – Bokila (Urko Vera '62). Antrenor: Dan Petrescu

Dinamo: Penedo – Romera (Costache '76), Nedelcearu, Katsikas, St. Filip – Mahlangu, P. Anton (Nemec '55) – Hanca, Nascimento, Salomao – Rivaldinho (Albin '81). Antrenor: Cosmin Contra

Mbappe s-a înţeles cu PSG! Şeicii vor da 160 de milioane de euro pentru atacantul lui Monaco... Simona Halep, în sferturi de finală la Rogers Cup! Şi-a distrus adversara în mai puţin de-o oră...