Deutschland über alles! Germania este CAMPIOANA LUMII la fotbal în 2014

Germania este noua campioană mondială la fotbal în 2014. Nemții au câștigat finala Mondialului de la Rio cu 1-0, în fața Argentinei lui Messi.

| gsp.ro

Germania este noua campioană mondială la fotbal în 2014. Nemții au câștigat finala Mondialului de la Rio, în prelungiri cu 1-0, în fața Argentinei lui Messi.

Cel care a marcat golul victoriei pentru Germania este Mario Gotze, în minutul 113 și devine eroul naționalei Germaniei.

Nemţii au câştigat astăzi cel de-al patrulea trofeu din palmares, egalând astfel Italia, cea mai bună formaţie europeană la acest capitol.

Simona Halep a câștigat turneul BRD Bucharest Open... Ian Thorpe, multiplu medaliat olimpic la înot, a recunoscut că este homosexual...