Erou degeaba! Gnohere, omul care a adus victoria FCSB-ului cu Beer Sheva revine pe banca de rezerve. Becali: ”Alibec va fi titular!”

Pentru prima oară în istoria fotbalului românesc, o echipă reușește trei victorii consecutive în grupele unei competiții europene. FCSB a învins aseară pe Hapoel Beer Sheva, a ajuns la trei victorii la rând în Europa League și s-a apropiat de primăvara europeană a competiției.

Eroul roș-albaștrilor din Israel a fost atacantul francez adus de la Dinamo, Harlem Gnohere. Intrat pe teren în minutul 69, ”Bizonul” a marcat o ”dublă” în minutele 70 și 75 și a rezolvat victoria românilor, scor 2-1.

Incredibil, dar adevărat, eroul din Israel nu l-a convins pe Gigi Becali nici după aceste reușite. Astfel, la următorul meci european, returul cu Beer Sheva, Gnohere va fi scos din echipa de start pentru a i se face loc atacantului ”zero goluri” Denis Alibec.

Vârful adus de la Astra pentru 2 milioane de Euro trebuie vândut cât mai repede, astfel că Gigi Becali a decis că trebuie să joace titular pentru a fi văzut de ”pețitorii” străini.

”I-am spus lui Dică doar atât: -Faci ce vrei, respect orice hotărâre, dar vreau ca în meciul de acasă cu Beer Sheva să fie pe teren, pentru că vin niște oameni să-l vadă-. Mi s-a spus că în noiembrie revine oferta de 10 milioane de euro. Trebuie să joace, nu? E vorba de 10 milioane de euro.” a spus Becali imediat după meciul cu israelienii

Meciul FCSB - Hapoel Beer Sheva este programat pe 2 noiembrie la ora 22:05!

Hapoel Beer Sheva - FCSB 1-2! ”Bizonul” aduce victoria roș-albaștrilor cu o ”dublă” în 5 minute. Echipa lui Dică, la un ... Performanță de excepție pentru fotbalul românesc! Pentru a treia oară la rând, FCSB are un jucător nominalizat la titlul...