Grecia - România 0-1: Tricolorii au câștigat primul meci al campanei de calficare pentru Euro 2016!

La aproape un an de când au fost învinși pe ”Karaiskakis”, elevii lui Pițurcă și-au luat astăzi revanșa. Ei au învins Grecia, cu scor 1-0. Astfel, aceștia au bifat primul meci din campania Euro 2016.

Grecia a fost ”timidă” astăzi, iar România a controlat categoric prima jumătate de oră, timp în care a reușit să înscrie în minutul

minutul 10 din penalty, prin Marica.

După pauză meciul a fost altul. Ciprian Marica a fost eliminat în minutul 53, iar de atunci grecii au trecut la cârma partidei. Au dominat, însă fără a avea ocazii mari.

Echipele de start:

Grecia: Karnezis - Torosidis, Sokratis, Manolas, Holebas - Samaris, Tachtsidis, Mantalos - Salpingidis, Mitroglou, Samaras

România: Tătăruşanu - Tamaş, Chiricheş, Grigore, Raţ - Hoban, Pintilii - Maxim, Chipciu, Stancu - Marica

Sursa: Gsp.ro

Dramă la US Open! O jucătoare a ieșit de pe teren în cărucior cu rotile!... VICTORIE! Cele mai bune glume despre meciul România-Grecia din preliminariile Euro 2016...