Mourinho dupa Inter - AS Roma 3-3: "Am fi egalat datorita caracterului de care am dat dovada dupa pauza”

Antrenorul formatiei Internazionale Milano, Jose Mourinho, a afirmat ca este multumit de rezultatul obtinut in fata lui AS Roma, scor 3-3, iar punctul este foarte important in lupta pentru titlu, informeaza editia online a Gazzetta dello Sport.

"Punctul obtinut in acest meci este de aur, avand in vedere ca am fost condusi cu 2-0 si 3-1 de catre AS Roma, o echipa foarte puternica.

Reactia noastra a fost excelenta, dupa ce la inceput am pierdut de prea multe ori balonul. Julio Baptista l-a faultat clar pe Cambiasso, iar mingea a ajuns la Brighi pentru 3-1. Cred ca s-a acordat corect penalty la Balotelli. Mario a fost inteligent, a vazut spatiul dintre fundasi, a fost oprit, deci ce era sa se acorde?

Chiar si fara acel penalty am fi egalat datorita caracterului de care am dat dovada dupa pauza"
, a spus Jose Mourinho.

Pentru Inter Milano a marcat in meciul de duminica seara Balotelli (51, 63-penalty), Crespo (79), iar AS Roma a inscris prin Rossi (23), Riise (30) si Brighi (57).

sursa NewsIn
Manea: "Copos nu ne tine in foame. Sunt doar niste probleme!"... Se cearta pe arbitraj...