Simona - show la Roland Garros. Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Paris!

Cea mai valoroasă tenismenă a României a reușit o nouă partidă de poveste pe zgura de la Roland Garros. Sportiva din Constanța a spulberat-o pe Carla Suarez Navarro și se menține în cursa pentru cucerirea marelui trofeu.

Meciul programat în această după-amiază nu a avut istoric, românca noastră devastându-și adversara încă din primul set. 6-1 și semnalele erau clare. Nici în manșa a doua iberica nu a reușit să-i facă față iureșului constănțean, care a închis meciul cu un nou 6-1.

Campania Observator, 100 de zile de vară, continuă cu o competiție de anduranţă ecvestră organizată în comuna Sălcioara ... Simona Halep, în semifinale la Roland Garros! Tenismena a revenit spectaculos după două seturi conduse de Svitolina...