Veste importantă pentru FCSB venită din Italia! Surpriză uriașă: ce a făcut Lazio în ultima etapă din Serie A!

În ziua în care a aflat că va întâlni pe FCSB în 16-imile de finală ale Europa League, echipa lui Radu Ștefan, Lazio Roma, a suferit un eșec usturător în Serie A. Într-un meci cu AC Torino, din care spera să scoată 3 puncte și urcarea pe locul 4 în Italia, Lazio nu a scos decât o eliminare a lui Immobile și un scor de 1-3!

Favorită clară în meciul cu a doua echipă din Torino, Lazio a suferit un eșec surprinzător. La bazele acestuia a stat însă, paradoxal, eroul lazialilor din acest sezon, nimeni altul decât Ciro Immobile. În minutul 45, vice-golgheterul campionatului italian i-a aplicat o lovitură lui Burdisso, iar centralul l-a eliminat după ce a revăzut faza pe monitorul de la marginea terenului.

Cu un om în minus, Lazio nu a emis pretenții în repriza secundă, pierzând cu scorul de 1-3, după golurile marcate de Berenguer, Rincon și Edera. Pentru Lazio a înscris Luis Alberto.

După acest meci, Lazio rămâne pe 5 cu 32 de puncte, iar Torino urcă pe 8 cu 23 de puncte.

ECHIPELE de start în Lazio - Torino 1-3:

Lazio (3-5-1-1): Strakosha - Bastos, De Vrij, Radu - Marusic, Parolo, Leiva, S Milinkovic-Savic, Lulic - Luis Alberto - Immobile
Antrenor: S. Inzaghi

Torino (4-3-3): Sirigu - De Silvestri, N'Koulou, Burdisso, Molinaro - Rincon, Valdifiori, Rincon - Iago Falque, Belotti, Berenguer
Antrenor. S. Mihajlovic

Surpriză neplăcută la Mondialul de Handbal Feminin! România, eliminată în ”optimi” de Cehia, după un gol primit în ultim... Înecatul la mal, sportul național al românilor! Nu doar la handbal ”excelăm”. Naționala de fotbal, Steaua sau Halep, al...