Înainte de a marca golul 100 în Liga Campionilor în meciul cu Olympiakos, Lionel Messi a oferit un moment ciudat pe Nou Camp. La scorul de 0-0, starul sud-american a fost surprins în timpul unui gest rar întâlnit pe un teren de fotbal.

Totul s-a petrecut în minutul 10, cu 8 minute înainte ca Barcelona să deschidă scorul. Camerele TV îl surprind pe argentinian în timp ce scoate ceva din jambieră, iar apoi duce mâna la gură.

Până azi-dimineață, nimeni nu a știut ce a ”consumat” Messi. În cele din urmă, misterul a fost descifrat. Presa din Spania scrie că ar fi fost vorba de o tabletă de glucoză, la care acesta apelează deseori în timpul meciurilor, pentru a-și stimula nivelul de energie.

Utilizarea acesteia s-a dovedit a fi extrem de utilă. Messi a marcat pentru 2-0 și a oferit pasa pentru golul de 3-0 înscris de Lucas Digne.

Barcelona pregătește ”tripla britanică”! Trei jucători de clasă de la Tottenham sunt doriți pe Nou Camp. Unul a spus dej... Nu joacă, dar prețul îi crește peste noapte! Alibec are ofertă de 11 milioane de Euro. Unde va ajunge atacantul non-marc...