Antena Căutare

21 de ani de Antena 1 și prieteniile dintre vedete! Chef Florin Dumitrescu și Răzvan Simion răspund la întrebări!

Pe 29 noiembrie, se împlinesc 21 de ani de când Antena 1 e mereu aproape de telespectatorii săi, oferindu-le divertisment și programe de calitate, dar și campanii jurnalistice și umanitare în urma cărora mii de oameni au fost ajutati, îndrumați și sprijiniți în momente mai puțin fericite din viața lor, campanii în urma cărora s-au schimbat legi și proceduri.

Pe 29 noiembrie, se împlinesc 21 de ani de când Antena 1 e mereu aproape de telespectatorii săi, oferindu-le divertisment și programe de calitate, dar și campanii jurnalistice și umanitare în urma cărora mii de oameni au fost ajutati, îndrumați și sprijiniți în momente mai puțin fericite din viața lor, campanii în urma cărora s-au schimbat legi și proceduri.

La 21 de ani de Antena 1 vedetele postului fac o introspecție în sufletele lor vorbesc despre prieteniile legate intre ei, despre cele mai dragi amintiri momente care fac parte din istoria lor personala.

Florin Dumitrescu

1. De cât timp vă cunoașteți?

Ne știm de prin 2012. Nu e neapărat foarte mult, dar nici puțin. Și în tot acest timp am descoperit că ne înțelegm foarte bine.

2. Cum v-ați împrietenit?
Răzvan a venit la restaurantul la care eram chef pe vremea aceea. Țin minte că i-a plăcut mâncarea și eu am ieșit din bucătărie pentru a face cunoțtință cu el. Am rămas prieteni de atunci. Ne vedem pe la evenimente, însă uneori și în timpul liber sau la diverse aniversări personale.

3. Cum a fost să vă reîntâlniți la Antena 1?
Frumos. Eu am fost la ei în platou, ei au venit la ”Hell’s Kitchen”, am făcut niște ședințe foto împreună... Da, aș putea spune că ne vedem mai des acum.

4. Ce amintiri aveți unul despre celalalt?
Știu că m-am chinuit ceva să-l conving să mănânce sarmale în foi de dud. Nu voia și pace, îmi zicea ”cum, măi, sarmale în dud, ce e aia?”. A fost reticent o vreme, dar am reușit. Și i-au plăcut.

5. Ce credeți că aveți în comun?
Suntem familiști convinși și ne place să stăm la mese cu mâncare bună.

Răzvan Simion

1. De cit timp va cunoasteti?
De când doar unul dintre noi era celebru.

2. Cum v-ati imprietenit?
Câţiva prieteni comuni şi o masă cu reducere la el la restaurant.

3. Cum a fost sa va reintilniti la Antena 1?
Ştiam de mult timp că o să ajungem colegi. Cred că la nunta lui am făcut şi un pariu. De când suntem colegi, ne sunam mai rar, pentru că amândoi suntem prinşi cu o mulţime de proiecte.

4. Ce amintiri aveti unul despre celalalt din perioada cind prietenia voastra era la apogeu?
Suntem la început. Mai avem până la apogeu

5. Ce credeti ca aveti in comun?
Bucuria gustului.

Care sunt dorinţele tale? Care sunt lucrurile la care visezi? Enumeră-le mai jos, iar fix peste un an vei primi această listă pe adresa ta de email pentru a vedea cate dintre ele au devenit realitate! http://vreimaimult.a1.ro

Finalul service-ului aduce zâmbetul pe buzele concurenților! RECOMPENSA este una INEDITĂ!... 21 de ani de Antena 1, 21 de momente speciale din viața vedetelor! Jorge face dezvăluiri incendiare!...

Puteți urmări știrile Antena 1 și pe Google News. 📰

Video recomandate
Hello Chef sezonul 7, 23 martie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Dianei Matei
Hello Chef sezonul 7, 23 martie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Dianei Matei Sambata, 23.03.2024, 15:30
Ai Formula 1 în AntenaPLAY Vezi acum
Citește și
Ultimele știri
x