Articole despre 2-4

Gold Cup: SUA - Mexic 2-4/ "TriColore" s-a calificat la Cupa Confederatiilor 2013

Mexic, campioana en-titre, a castigat Gold Cup (competitia tarilor din zona Concacaf - America de Nord, Centrala si Caraibe) dupa ce a invins cu 4-2 nationala SUA. Condusi cu 2-0 inca din minutul 23 (goluri Bradley si Donovan), mexicanii au revenit senzational si-au impus cu 4-2.

Duminica, 26.06.2011, 00:00
West Ham - Manchester United 2-4/ Rooney a reusit un hattrick

Manchester United a revenit senzational de la 0-2, la pauza, si s-a impus in final cu scorul de 4-2, in deplasare, in fata formatiei West Ham United.

Sambata, 02.04.2011, 00:00
Victoria Branesti - Dinamo 2-4/ "Cainii", la sase lungimi in spatele liderului

In ultimul meci din cadrul etapei a 16-a, disputat la Buzau, Dinamo s-a impus in fata formatiei Victoria Branesti, scor 4-2, si s-a apropiat la sase puncte de liderul Otelul Galati. Pentru Dinamo au punctat Danciulescu, Kone, Rubio si Alexe, in timp ce pentru gazde au marcat Maghici si Simion.

Luni, 22.11.2010, 00:00
Naval - Benfica 2-4/ "Vulturii" au revenit de la 2-0

Benfica isi mentine avansul de sase puncte in fruntea clasamentului din Portugalia. In etapa a 25-a, Benfica a invins cu 4-2 in deplasare pe Naval, dupa ce a fost condusa cu 2-0 in minutul 12.

Marti, 06.04.2010, 00:00
Zaragoza - Barcelona 2-4/ Messi, hattrick (VIDEO)

Geniul Messi a facut din nou spectacol pentru FC Barcelona in victoria, din deplasare, cu Zaragoza, scor 2-4. Argentinianul a reusit un hat-trick pentru catalani, al doilea consecutiv in Primera Division. Golurile partidei au fost marcate de Colunga (85'si 89') pentru gazde, respectiv Messi (4', 65', 78') si Ibrahimovic (89'-pen) pentru "extraterestrii".

Luni, 22.03.2010, 00:00
FC Timisoara - Spartak Moscova 2-4

Poli Timisoara a cedat in fata rusilor de la Spartak Moscova, 2-4, la finalul unui meci extrem de spectaculos. Chiar daca s-au tinut de adversarii lor pana in minutul 81, cand scorul era egal, 2-2, elevii lui Ioan Ovidiu Sabau au primit inca doua...

Joi, 04.02.2010, 20:15