Articole despre alexandru mitriţă

Mitriţă a marcat un gol în Liga Campionilor Concacaf

New York City FC a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 5-3 (2-1), formaţia San Carlos din Costa Rica, în manşa I a optimilor de finală ale Ligii Campionilor Concacaf.

Vineri, 21.02.2020, 08:37
Mitriţă: Am făcut un meci bun, dar din păcate am primit gol în minutul 90; Le mulţumesc copiilor, mi-au dat lacrimile când am intrat pe stadion

Atacantul Alexandru Mitriţă a declarat, marţi seară, că naţionala României a făcut un meci bun cu Norvegia, scor 1-1, din preliminariile CE-2020, subliniind că a fost impresionat de atmosfera de pe Arena Naţională, unde echipa a fost încurajată de aproximativ 30.000 de copii.

Marti, 15.10.2019, 23:59
Mitriţă: Nu cred că mi-am câştigat locul de titular, eu mă bucur că sunt aici şi sper să-mi fac treaba cât mai bine

Jucătorul Alexandru Mitriţă a declarat, luni, într-o conferinţă de presă, că nu crede că şi-a câştigat locul de titular în naţionala României după meciul cu Insulele Feroe, subliniind că el doar doreşte să-şi facă treaba cât mai bine la prima reprezentativă.

Luni, 14.10.2019, 17:45
Mitriţă: Vreau să am cât mai mulţi băieţi şi să-i dau la fotbal. Chiar dacă nu sunt talentaţi, îi voi forţa să joace fotbal

Mijlocaşul Alexandru Mitriţă s-a căsătorit de curând şi spune că îşi doreşte să aibă cât mai mulţi băieţi care să devină fotbalişti. El spune că îi va forţa să joace fotbal, chiar dacă nu vor fi talentaţi.

Miercuri, 09.10.2019, 13:40
Mitriţă a reuşit un hattrick pentru New York City FC

Fotbalistul echipei New York City FC, Alexandru Mitriţă, a înscris trei goluri în meciul câştigat, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, în faţa formaţiei Atlanta United, în MLS.

Joi, 26.09.2019, 08:21
Alexandru Mitriţă a marcat pentru New York City în campionatul SUA

Jucătorul Alexandru Mitriţă a marcat golul echipei New York City FC, în meciul cu formaţia Toronto FC, scor 1-1, din campionatul SUA.

Joi, 12.09.2019, 10:10