Cutremur in liga secunda: 3 echipe excluse, alte 5 depunctate

Conform unor speculatii, FC Branesti, Ariesul Turda si Muresul Deva ar fi fost excluse din competitie din cauza datoriilor neonorate.

Sambata, 11.02.2012, 00:00
Tony se jura cu actele in mana ca are 22 de ani

Informatiile contradictorii referitoare la varsta atacantului nigerian Tony, de la U Cluj, au facut ca negocierile pentru un eventual transfer la Steaua sa intre in impas.

Joi, 08.12.2011, 00:00
Gloria Bistrita – Ariesul Turda 2-1 / Ardelenii pe primul loc in B2

Elevii lui Nae Manea s-au impus greu in fata lanternei rosii cu 2-1 dupa un meci cu trei penalti-uri dintre care doua ratate.

Vineri, 14.10.2011, 00:00
A doua demitere in Liga a doua:  Ciorceri l-a inlocuit pe Florin Fabian la carma Ariesului Turda

A doua demitere in Liga a doua: Ciorceri l-a inlocuit pe Florin Fabian la carma Ariesului Turda

In urma rezultatelor slabe din primele 4 etape de campionat, Florin Fabian si-a incetat mandatul pe banca tehnica a Ariesului Turda, inceput in toamna lui 2010. Oficialii de la Ariesul deja i-au gasit deja un inlocuitor in persoana lui Gheorghe Ciorceri.

Marti, 13.09.2011, 00:00
CFR Clus - Ariesul Turda 2-2

Campionii de la CFR Cluj au facut doar un egal cu o echipa din liga a doua Ariesul Turda. Culmea, tocmai un fost ceferist le-a pus probleme clujenilor. Atacantul Cosmin Tilinca a marcat golul 2 al Ariesului in minutul 9, dupa ce in minutul 4...

Vineri, 18.02.2011, 20:15