Articole despre bafetimbi gomis

Marseille n-a putut să-l păstreze pe Gomis! Atacantul a fost transferat de Swansea la Galatasaray

Gruparea turcă Galatasaray Istanbul a anunţat, joi, achiziţionarea atacantului francez Bafetimbi Gomis de la Swansea City, care va avea un salariu anual de 3,3 milioane de euro. Gomis a semnat un contract pe trei ani. Clubul Swansea va primi...

Joi, 29.06.2017, 17:32
Duelul olimpic s-a terminat nedecis

Pe Stade Velodrome, Olympique Marseille si Olympique Lyon au terminat la egalitate 2-2.

Luni, 06.02.2012, 00:00
Revenire incredibila a lui Olympique  Lyon in semifinala Cupei Ligii

Revenire incredibila a lui Olympique Lyon in semifinala Cupei Ligii

Septupla campioana a Frantei s-a impus in prelungiri la Lorient cu 4-2, dupa ce gazdele conduceau in minutul 80 cu 2-0.

Miercuri, 01.02.2012, 00:00
Jean Michel Aulas isi lauda adversarii: "Actionarii de la PSG au salvat toto fotbalul francez"

Presedintele lui Lyon a facut o avanpremiera a meciului pe care echipa sa il va disputa sambata pe Parc Des Princes si a declarat ca apreciaza modul in care s-au desfasurat lucrurile la PSG.

Vineri, 30.09.2011, 00:00
Lyon si PSG le umilesc pe Bordeaux si Montpellier si asteapta onfruntarea directa de pe primul loc. Vezi rezultatele din Ligue 1!

Derby-urile programate in etapa a opta din campionatul Frantei au adus spectacolul anuntat dar nu si echilibrul dat de calculele hartiei. Lyon Bordeaux si Toulouse au ajuns la egalitate de puncte.

Duminica, 25.09.2011, 00:00
EXCLUSIV! Remi Garde, antrenor Lyon: "4-4-2 poate fi mai ofensiv decat 4-3-3"

Antrenorul septuplei campioane a Frantei a acceptat sa vorbeasca la o emisiune radiofonica despre sistemul tactic pe care il foloseste la Lyon, despre cat de importante sunt vedete in lotul de pe Gerland dar si despre ce modele are ca antrenor.

Vineri, 23.09.2011, 00:00