Lenny Kravitz s-a alăturat actriţei Yalitza Aparicio şi fotbalistului Boateng în campania #FightRacism a Organizaţiei Naţiunilor Unite - VIDEO

Muzicianul Lenny Kravitz s-a alăturat actriţei Yalitza Aparicio şi fotbalistului Kevin-Prince Boateng, între alţii, în campania #FightRacism a Organizaţiei Naţiunilor Unite.

Vineri, 22.11.2019, 10:45
Schalke 04 - Steaua 3-0/ Mult prea puternici!

Steaua Bucuresti a debutat cu o infrangere dureroasa in grupele Ligii Campionilor, fiind invinsa cu scorul de 3-0, in deplasare, de Schalke 04. Golurile partidei au fost inscrise de Uchida('67), Boateng ('78) si Draxler ('85)

Miercuri, 18.09.2013, 23:39
Boateng si Melissa Satta, intr-un pictorial sexy

Intre doua meciuri, Boateng a pozat pentru un pictorial, alaturi de iubita sa, Melissa Satta, fosta partenera a lui Vieri. Cei doi apar in ipostaze tandre si imbracati sumar, pe coperta unei reviste din Italia. Doua saptamani s-a chinuit mijlocasul lui...

Joi, 13.09.2012, 13:54
Catrinel Menghia face reclama la Serie A

Fotomodelul roman a filmat un spot de promovare a campionatului din Italia. Alături de ea au luat parte Arrigo Sacchi, Claudio Marchisio si Kevin-Prince Boateng

Luni, 16.07.2012, 13:37
Seria A: Juventus isi pastreaza avansul de trei puncte in fata Milanului

AC Milan ramane in carti pentru titul in Serie A, dupa victoria de pe teren propriu cu Genoa, scor 1-0. Singurul gol al meciului a fost inscris de Boateng, in minutul 85. Liderul Juventus s-a impus tot cu 1-0, la Cesena, prin golul marcat de Boriello. In minutul 9 al partidei, Andrea Pirlo a ratat o lovitura de la 11 metri. Atacantul roman Adrian Mutu n-a fost inclus in lot.

Miercuri, 25.04.2012, 00:00
Serie A: Lecce - AC Milan 3-4, dupa 3-0 la pauza. Vezi rezultatele din etapa 8!

AC Milan a tremurat serios in fata celor de la Lecce intr-un meci contand pentru etapa a opta din Serie A, reusind o rasturnare senzationala de scor, de la 0-3 dupa prima repriza, castigand cu 4-3. Intrat dupa pauza, Kevin Prince Boateng a fost omul meciului, reusind sa marcheze trei goluri pentru AC Milan.

Duminica, 23.10.2011, 00:00
AC Milan a castigat Trofeul Berlusconi

Traditionala intalnire anuala intre AC Milan si Juventus, contand pentru Trofeul Berlusconi, a fost castigata de campioana Italiei, care s-a impus cu 2-1 si a pastrat cupa „acasa”.

Luni, 22.08.2011, 00:00
VIDEO! Boateng a dansat ca Michael Jackson la petrecerea lui Milan

AC Milan a primit, sambata seara, trofeul de campioana a Italiei dupa partida cu Cagliari (castigata cu 4-1), sarbatoarea rosso-nerilor fiind realizata in paralel pe San Siro si in Piata Domului.

Duminica, 15.05.2011, 00:00