Articole despre button

F1: Lewis Hamilton a castigat Marele Premiu din Abu Dhabi

Lewis Hamilton s-a impus in Marele Premiu de Formula 1 de la Abu Dhabi dupa ce a profitat de abandonul lui Sebastian Vettel in primul tur, din cauza unei pene. Pentru prima data in acest sezon, RedBull nu a avut un reprezentant pe podiumul de premiere.

Duminica, 13.11.2011, 00:00
F1: VEZI calendarul Formula 1 2011!

Federatia Internationala de Automobilism a confirmat miercuri calendarul Campionatului Mondial de Formula 1, editia 2011, care va cuprinde 20 de curse.

Miercuri, 03.11.2010, 00:00
Ferrari a triumfat  pe circuitul de casa de la Monza prin Alonso

Ferrari a triumfat pe circuitul de casa de la Monza prin Alonso

Fernando Alonso a castigat Marele Premiu de Formula 1 de la Monza, urmat de Button si de Massa. Schumacher a terminat pe locul 9.

Duminica, 12.09.2010, 00:00
VIDEO / F1, MP Monaco - Fa un tur la volanul unui monopost virtual!

Poate Ferrari sa castige din nou la Montecarlo, dupa noua ani? Timpul excelent obtinut de Fernando Alonso in primele antrenamente libere spune ca da. Dar cicuitul stradal din Principat este extrem de solicitant atat pentru piloti, cat si pentru masini. Si, se stie, depasirile sunt aproape imposibile!

Joi, 13.05.2010, 00:00
F1, MP al Spaniei / Duelul campionilor

Mark Webber a castigat detasat la Montmelo, dupa ce a plecat din pole position. Spaniolul Fernando Alonso s-a clasat pe doi, ridicand tribunele in picioare, in urma abandonului lui Hamilton. Iar in ciuda problemelor tehnice, Sebastian Vettel a completat podiumul. Sarea si piperul cursei a fost constituit insa de duelul "roata la roata" intre septuplul campion mondial, Michael Shumacher, si campionul en titre, Jenson Button. Lupta a fost castigata de Shumi, care s-a clasat al patrulea.

Duminica, 09.05.2010, 00:00