Articole despre campionatul national de viteza in coasta

Accident grav la Campionatul National de viteza in coasta! Un tanar a intrat cu masina in parapet

Campionatul national de viteza in coasta s-a terminat intr-un parapet, la un pas de spectatori, pentru baiatul primarului din Targu Mures. Masina pe care o conducea tanarul s-a facut praf, dupa ce a intrat in marginea de beton. Un amator a filmat accidentul cu un telefon mobil.

Duminica, 23.09.2012, 19:52
Cursele de coasta revin pe urcarea spre Paltinis dupa aproape 30 de ani

In weekendul 21 – 23 septembrie, pilotii din Campionatul National de Viteza in Coasta Dunlop isi vor tura din nou motoarele pe celebra speciala amenajata pe urcarea spre statiunea Paltinis, cea mai inalta statiune montana din Romania. Proba de asfalt a fost reabilitatata pentru Raliul Sibiului 2012, etapa in calendarul Intercontinental Rally Challenge (IRC) 2012, dar a fost folosita si in anii 1980, atat in etapele de raliu, cat si in cursele de coasta desfasurate in Sibiu.

Marti, 11.09.2012, 19:06
VIDEO! Victor Ponta s-a batut cu Popescu Tariceanu... in coasta

Victor Ponta si Calin Popescu Tariceanu au participat in acest weekend la Campionatul National de Viteza in Coasta (CNVC) de la Sinaia. Fostul premier a concurat pe un automobil Lancia Fulvia, vechi de 40 de ani, si s-a clasat pe locul al treilea la categoria "Automobile istorice". Iar presedintele PSD Victor Ponta a preferat un Mitsubishi Evo X si a fost penalizat cu 10 puncte pentru ca a furat startul.

Luni, 25.07.2011, 00:00