Articole despre campionilor

Caravana scrimei, în oraşul campionilor

Caravana scrimei a poposit în Braşov. Mihai Covaliu şi Rareş Dumitrescu, spadasinii campioni au făcut demonstraţii de luptă, au dat sfaturi cu floreta în mână şi au bătut recordul lui Zorro la autografe

Miercuri, 10.09.2014, 13:32
Pe 1 martie Clujul va fi orasul campionilor

Pe 1 martie echipa "Un show pacatos" va fi prezenta in Cluj, incepand cu ora 16:00, in Iulius Mall, pentru a realiza cel mai mare snur de martisor uman din Romania.

Miercuri, 23.02.2011, 00:00
VIDEO! Cassio decisiv » Rapid - CFR Cluj 2-0

Campioana en-titre CFR a fost de nerecunoscut si a plecat invinsa din Giulesti, dupa ce a evoluat 30 de minute in 9 oameni

Sambata, 11.09.2010, 00:00
Barcelona - VFB Stuttgart 4-0 (VIDEO)/ Calificare la pas pentru "extraterestrii"

FC Barcelona a zdrobit pe teren propriu echipa romanului Ciprian Marica, VFB Stuttgart, cu scorul de 4-0 si s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor. Argentianul Lionel Messi a facut din nou spectacol, reusind o dubla. Pustii catalanilor, Pedro si Bojan, au marcat celalate doua goluri.

Miercuri, 17.03.2010, 00:00
Meciurile serii in Liga Campionilor: Chelsea - Inter si Sevilla - TSKA

In aceasta seara vor mai avea loc doua dintre meciurile contand pentru optimile de finala ale Ligii Campionilor.

Marti, 16.03.2010, 00:00
Oltchim-Hypo Viena 32-27 / Valcencele merg in semifinale de pe primul loc

Oltchim a jucat in aceasta seara pe teren propriu cu Hypo Viena, in grupa a II-a a Ligii Campionilor, a invins cu 32-27 si a terminat pe primul loc.

Duminica, 14.03.2010, 00:00
HCM Constanta - MKB Veszprem, in optimile Ligii Campionilor

La tragerea la sorti de marti de la Viena a fost hotarat adversarul pe care HCM Constanta il va intalni in optimile de finala ale Ligii Campionilor. Astfel ca HCM Constanta va intalni pe MKB Veszprem.Campioana Romaniei a disputa prima partida pe teren propriu, la Buzau. datele de desfasurare ale meciurilor sunt, turul pe 24/28 martie, iar returul pe 31 martie/4 aprilie.

Marti, 09.03.2010, 00:00