Articole despre cs severin

Jucatorul lui CS Severin, Alexandru Dandea, transferat la Dinamo

Dinamo se intareste de la penultima clasata din Liga Intai. L-a transferat pe fundasul Alexandru Dandea, de la CS Severin. Dandea va avea contract pe doi ani si jumatate.

Miercuri, 23.01.2013, 07:32
Steaua - CS Severin 2-1/ Ros-albastrii raman neinvinsi pe teren propriu

Steaua a invins pe CS Severin cu scorul de 2-1, inregistrand cea de-a patra victorie consecutiva in Liga 1. Golurile partidei au fost inscrise de Tanase (21) si Rusescu (27) pentru gazde, respectiv Vancea (16) pentru severineni.

Duminica, 18.11.2012, 22:47
FC Vaslui - CS Severin 2-1/ Moldovenii castiga in minutul 92, dupa fault evident in atac. Vezi rezultatele etapei si clasamentul!

Meci cu scandal la Vaslui! Formatia antrenata de Marius Sumudica s-a impus in minutul 90+2, in fata lui CS Turnu Severin, in urma unui fault evident in atac facut chiar de catre marcatorul golului, Ousmane N'Doye.

Marti, 18.09.2012, 01:29
Liviu Ciobotariu nu vrea sa mai antreneze pe CS Severin

Liviu Ciobotariu s-a razgandit. Nu vrea sa mai antreneze pe CS Severin si a plecat din Oltenia pana in Moldova. CSMS Iasi e mai atragatoare, iar la Severin se pregateste sa vina fostul antrenor al Universitatii Craiova, Nicolo Napoli. Ciobotariu...

Miercuri, 29.08.2012, 16:10
VIDEO! CS Severin - Dinamo 1-2/ "Cainii" debuteaza cu o victorie in noul sezon al Ligii 1

Dinamo a debutat cu o victorie in noul sezon al Ligii 1, dupa succesul din deplasare cu CS Severin, scor 2-1. Golurile partidei au fost inscrise de Axente si Danciulescu, respectiv Vancea.

Vineri, 20.07.2012, 20:13