CSA Steaua a anunţat, joi, că noul antrenor principal al echipei de fotbal este Daniel Opriţa, care a semnat un contract pe un sezon, cu posibilitate de prelungire în funcţie de rezultatele obţinute.

Oprita este aproape de a semna cu CS Craiova. Lincar il vrea. Echipa sprijinita de primaria din Banie a luat bataie intr-un amical cu o echipa din Liga a III-a.

Sambata, 20.07.2013, 09:11
Petrolul - U Cluj 2-2 / Gazarii raman sub linie

U Cluj a revenit de doua ori la Ploiesti pe tabela de marcaj la Ploiesti, lasand echipa lui Rachita sub linia ce desparte echipele salvate de cele ce vor juca la matineu in urmatorul sezon.

Sambata, 17.03.2012, 00:00
VIDEO ! Rachita: "Dedic victoria oamenilor din Ploiesti care doresc cu ardoare sa ne desfiintam"

Tehnicianul Petrolului, Vivi Rachita, crede ca echipa sa a castigat cu sansa la Medias (1-0), dar spune ca penalty-ul din care s-a inscris singurul gol al partidei a fost dictat corect.

Luni, 28.11.2011, 00:00
Astra - Petrolul 1-1 \ Selymes egal la redebut

Astra si Petrolul au remizat in aceasta seara, scor 1-1, in primul meci de la revenirea lui Tibor Selymes pe banca alb-negrilor.

Sambata, 05.11.2011, 00:00
VIDEO! S-a intors cu spatele la penalty

Sibienii au protestat intr-un mod unic la Ploiesti. L-au acuzat pe arbitrul Chivulete junior ca a facut praf meciul, iar portarul Danalache s-a intors cu spatele la penaltiul batut de Oprita in minutul 92. A iesit scandal mare intre sibieni si ploiesteni dupa meci. Andrei Chivulete a dat afara doi oameni de la Sibiu si a dat trei penaltiuri. Doua pentru Petrolul si unul pentru Vointa.

Duminica, 16.10.2011, 00:00