Articole despre derby county

Phillip Cocu a preluat Derby County după plecarea lui Frank Lampard la Chelsea Londra

Cocu, în vârstă de 48 de ani, a jucat 101 meciuri pentru Olanda şi a jucat de-a lungul carierei la PSV Eindhoven dar şi la FC Barcelona.

Vineri, 05.07.2019, 11:21
Frank Lampard lipsește de la antrenamentele lui Derby County pentru a negocia cu Chelsea

Derby County se aşteaptă ca Lampard să ajungă la un acord cu gruparea londoneză şi precizează că a început căutarea unui nou antrenor. Sezonul trecut, Derby a terminat pe locul 6 în liga a doua şi a ratat promovarea în Premier League după finala play-off-ului, în care a fost învinsă, cu 2-1, de Aston Villa.

Luni, 01.07.2019, 12:03
Singura partidă de fotbal din istorie care a avut trei reprize şi doi arbitri la centru! S-au dat 11 goluri în 135 de minute, dar s-au pus doar opt

Englezii au făcut fotbalul cu două reprize de câte 45 de minute şi tot ei sunt cei care au jucat unicul meci din istorie de trei reprize. Unde mai pui c-au mai fost şi doi arbitri, vreo 9.000 de oameni în tribună şi vreo 11 goluri...

Miercuri, 12.07.2017, 10:19
Derby County - Brighton 1-0

Derby County a învins-o, pe teren propriu, pe Brighton and Hove Albion. Echipa lui Steve McClaren a câştigat cu 1-0, după golul puştiului Bamford, jucător împrumutat de la Chelsea.

Duminica, 19.01.2014, 08:55
Derby County - Ipswich 4-4/ Gazdele au revenit de la 1-4

Steve McClaren a ramas regele, revenirilor. Noua sa echipa, Derby County, a revenit de la 1-4, in etapa a 10-a din Championship.

Joi, 03.10.2013, 07:36