Articole despre eliminată

Ashleigh Barty s-a calificat în turul al treilea al Australian Open. Arina Sabalenka, eliminată de Carla Suarez Navarro

Ashleigh Barty, locul I WTA, a învins-o, miercuri, cu scorul de 6-4, 6-1, pe Polona Hercog din Slovenia, locul 48 WTA, calificându-se în turul al treilea al Australian Open

Miercuri, 22.01.2020, 09:32
Monica Niculescu, în turul al doilea al calificărilor AusOpen, Jaqueline Cristian, eliminată

Monica Niculescu, locul 128 WTA şi cap de serie numărul 20, a învins-o, marţi, cu scorul de 7-6 (7), 6-2, pe Anhelina Kalinina din Ucraina, locul 157 WTA, calificându-se în turul al doilea al Australian Open, primul grand slam al anului.

Marti, 14.01.2020, 08:17
Ashleigh Barty s-a calificat în semifinalele Turneului Campioanelor, Petra Kvitova, eliminată

Ashleigh Barty, locul I WTA, s-a calificat în semifinalele Turneului Campioanelor, după ce a învins-o, joi, cu scorul de 6-4, 6-2, pe sportiva cehă Petra Kvitova, locul 6 WTA, în ultima etapă a Grupei Roşii.

Joi, 31.10.2019, 14:04
Sorana Cîrstea eliminată în primul tur la BRD Bucharest Open

Sorana Cîrstea, favorită 5 şi locul 77 mondial, a fost învinsă, marţi, de Jaqueline Cristian, beneficiara unui wild-card şi locul 207 mondial, în turul I al turneului de la BRD Bucharest Open.

Marti, 16.07.2019, 16:36
Elena, eliminată din competiția ”Mireasă pentru fiul meu”!

În urma voturilor telespectatorilor Elena părăsește concursul ”Mireasă pentru fiul meu”.

Sambata, 17.01.2015, 18:48
Eliza Samara, eliminată din primul tur al Openului de la Dubai

Eliza Samara a început anul cu o înfrângere. Jucătoarea română de tenis de masă a fost eliminată din primul tur al Openului de la Dubai.

Vineri, 10.01.2014, 08:03