Articole despre elise mertens

FINAL | Optimile turneului de la Madrid: Simona Halep - Elise Mertens 6-4, 5-7, 5-7 Românca rateaza calificarea în sferturi

Simona Halep a ajuns în optimile turneului de la Madrid și o întâlnește pe Elise Mertens, într-un meci care se anunță a fi foarte strâns.

Marti, 04.05.2021, 15:31
Antrenorul Artemon Apostu-Efremov îi acordă Simonei Halep o notă aproape de 10, după meciul cu Mertens

Antrenorul Artemon Apostu-Efremov, cooptat în acest an în staful Simonei Halep, i-a acordat jucătoarei române o notă aproape de 10 după evoluţia din meciul cu belgianca Elise Mertens, din optimi, de la Australian Open.

Luni, 27.01.2020, 11:16
Halep, după partida cu Mertens: Cred că am făcut cel mai bun meci de când sunt aici

Simona Halep consideră că meciul cu Elise Mertens, din optimile Australian Open, a fost cel mai bun al său de la actualul Grand Slam, subliniind că va încerca să rămână la fel de concentrată şi pe viitor.

Luni, 27.01.2020, 07:42
Cu cine joacă Simona Halep în sferturi la Australian Open, dupa victoria cu Elise Mertens

Simona Halep a invins-o pe Elise Mertens 6-4, 6-4 si s-a calificat in sferturile Austalian Open 2020

Luni, 27.01.2020, 05:06
Bianca Andreescu a învins-o pe Elise Mertens şi s-a calificat în semifinale la US Open

Jucătoarea canadiană de tenis Bianca Andreescu s-a calificat în premieră în semifinale la un grand slam, după ce a trecut de belgianca Elise Mertens, în sferturi la US Open.

Joi, 05.09.2019, 07:19
Monica Niculescu a fost eliminată de Elise Mertens în turul doi la Wimbledon

Monica Niculescu a fost învinsă de belgianca Elise Mertens, locul 21 WTA, scor 7-5, 6-0, după o oră şi 29 de minute de joc.

Joi, 04.07.2019, 17:09