In timp ce cele mai norocoase state din UE au cresteri timide de 1% sau 0.5%, un stat sfideaza trendul, iar datele celor de la FMI arata ca a avut in 2012 o crestere economica de 122%.

Coasta de Fildes e in finala Cupei Africii pe Natiuni

Elefantii au invins in semfinala echipa statului Mali si va intalni Zambia in ultimul act al competitiei din Guineea Ecuatoriala si Gabon.

Miercuri, 08.02.2012, 00:00
Coasta de Fildes, la pas in semfinale

Elefantii au ajuns in penultima faza a Cupei Africii pe Natiuni dupa ce au trecut de gazdele din Guineea Ecuatoriala cu 3-0.

Sambata, 04.02.2012, 00:00
Senegal e prima echipa eliminata de la Cupa Africii pe Natiuni

Cea de-a treia favorita a competitiei ce se desfasoara in Guineea Ecuatoriala si Gabon se intoarce acasa dupa ce a fost invinsa la Bata de prima gazda, care si-a asigurat biletele pentru sferturi.

Joi, 26.01.2012, 00:00
Golul de un milion de euro

Reusita lui Javier Balboa din minutul 87 al meciului cu Libia le-a adus celor din Guineea Ecuatoriala nu doar 3 puncte in clasament, dar si o suma incredibila.

Duminica, 22.01.2012, 00:00
Guineea Ecuatoriala a castigat primul meci de la Cupa Africii pe Natiuni

Una din gazdele competitiei din acest an a reusit sa se impuna in meciul de deschidere, acumuland 3 puncte ce o pot propulsa din grupa la debut.

Sambata, 21.01.2012, 00:00
Vezi lotul Guineei Ecuatoriale pentru Cupa Africii pe Natiuni!

Tara gazda (alaturi de Gabon) a editiei din acest an a Cupei Africii pe Natiuni, Guineea Ecuatoriala si-a anuntat lotul de 23 de jucatori cu care va aborda competitia.

Miercuri, 18.01.2012, 00:00
Guineea Ecuatoriala: Suspendati pentru ca au arbitrat beti morti

Doi arbitri de fotbal din Guineea Ecuatoriala au fost suspendati, luni, pe o durata nedeterminata, pentru "coruptie, stare de ebrietate si indisciplina", informeaza AFP.

Marti, 31.05.2011, 00:00