Articole despre medalii de bronz

Noua Zeelandă a învins Ţara Galilor, scor 40-17, şi a câştigat medaliile de bronz la CM de rugby

Reprezentativa Noii Zeelande a învins selecţionata Ţării Galilor, scor 40-17, şi a câştigat medaliile de bronz la Cupa Mondială de rugby.

Vineri, 01.11.2019, 12:51
Victoria României la Campionatele Europene de box! Cine sunt cele două câștigătoare

România a încheiat, luni, participarea la Campionatele Europene de box pentru tineret de la Sofia cu două medalii de bronz, ambele obţinute la feminin.

Luni, 09.09.2019, 23:43
Copiii românilor ne fac mândri, peste hotare! Şapte medalii de aur şi bronz, la un turneu internaţional de Informatică. Bravo!

Echipele de seniori şi juniori ale României au obţinut patru medalii de aur şi trei de bronz la ediţia 2017 a Turneului Internaţional de Informatică Shumen din Bulgaria. Medaliile de aur au fost adjudecate de către lotul de seniori, au cărui componenţi provin din Câmpulung Muscel, Vaslui, Brăila şi Bucureşti.

Luni, 27.11.2017, 16:09