Articole despre penalty-uri

Croitoru: Le-am spus jucătorilor la penaltiuri că n-au niciun fel de presiune. Ne-am ridicatla nivelul adversarilor

Tehnicianul Marius Croitoru a declarat, miercuri seară, că le-a spus jucătorilor FC Botoşani înainte de executarea loviturilor de departajare la meciul cu CFR Cluj, din Cupa României, că nu au niciun fel de presiune.

Joi, 26.09.2019, 00:43
Tunisia a învins Ghana la penalty-uri şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Africii pe Naţiuni

Tunisia a învins, luni, la Ismailia, după executarea loviturilor de departajare, reprezentativa Ghanei, calificându-se în sfertrile de finală ale Cupei Africii pe Naţiuni.

Marti, 09.07.2019, 11:09
Cu un jucător în plus din minutul 58, Brazilia a avut nevoie de penaltiuri ca să treacă de Paraguay, în sferturile Copei America

Brazilia s-a calificat în semifinalele Copei America, în urma victoriei obţinute, joi, la Porto Alegre, cu 4-3, după executarea loviturilor de departajare, cu Paraguay. Oaspeţii au rămas în zece jucători, în minutul 58, după eliminarea lui Fabian Balbuena.

Vineri, 28.06.2019, 08:51
Arbitraj pro-CFR si in amicale

Jucatorii lui Jorge Costa au beneficiat de doua greseli de arbitraj in amicalul cu MSK Zilina din Antalya.

Marti, 07.02.2012, 00:00
Pandurii merg in sferturile Cupei dupa 3-2 la penalty-uri cu FC Brasov

Optimile de finala ale Cupei Romaniei au inceput cu partida dintre Gaz Metan Medias si Astra II Giurgiu, meci care s-a desfasurat pe terenul din Medias si s-a incheiat cu victoria mediesenilor, scor 1-0.

Miercuri, 26.10.2011, 00:00
Gazul trece de Mainz la penalty-uri si merge in play-off

Gaz Metan Medias a obtinut o calificare eroica in play-off-ul Europa League dupa un dublu 1-1 cu Mainz si 4-3 la penalty-uri.

Joi, 04.08.2011, 00:00