Articole despre penaltyuri

Maurizio Sarri, după înfrângerea cu Lyon: În Italia am fi primit două penaltiuri

Antrenorul echipei Juventus Torino, Maurizio Sarri, s-a plâns de faptul că formaţia sa nu a primit două penaltiuri în meciul cu Olympique Lyon, din Liga Campionilor.

Joi, 27.02.2020, 09:30
Real Madrid a câştigat la loviturile de departajare Supercupa Spaniei, scor 4-1 cu Atletico Madrid

Formaţia Real Madrid a câştigat, duminică, la Jeddah, Supercupa Spaniei, învingând echipa Atletico Madrid în finală, scor 4-1 la loviturile de departajare.

Duminica, 12.01.2020, 22:58
Aşa ceva se întâmplă o singură dată! Cu Moţi în poarta lui Ludogoreţ, Steaua pierde la penaltyuri

Rămaşi fără portar în ultimele minute ale reprizelor de prelungiri, bulgarii l-au trimis între buturi la loteria penaltyurilor pe Cosmin Moţi. Fostul dinamovist a apărat două execuţii ale steliştilor şi a calificat-o pe Ludogoreţ în grupele Ligii Campionilor

Joi, 28.08.2014, 00:58

Asezata intotdeauna intr-un sistem ofensiv (si amuzant), echipa iComedy a ajuns, dupa un meci extrem de interesant, la loviturile de pedeapsa

Miercuri, 18.09.2013, 12:10

S-a inventat, in sfarsit, portarul care il poate opri pe Lionel Messi! Dupa multe zile de munca si teste, japonezii au realizat robotul specialist in penalty-uri. Cum il puteau testa altfel daca nu in fata celui mai bun fotbalist din lume?!

Luni, 08.04.2013, 13:29
CA-LI-FI-CA-REEEE! Steaua a eliminat-o la penaltyuri pe Ajax! Sa vina Chelsea!

Seara nebuna, prieteni, seara ros-albastra! Minunea cu Valencia s-a repetat in meciul cu Ajax Amsterdam, iar Steaua a reusit sa se califice in optimi, acolo unde o va intalni pe Chelsea. Bucurestenii au avut 2-0 dupa cele 120 de minute regulamentare si au transat calificarea la loviturile de departajare!

Vineri, 22.02.2013, 01:02
VIDEO! Noul Duckadam: Un portar din Brazilia a aparat patru penalty-uri

Evolutie extraordinara pentru un portar din Brazilia. Paulo Henrique, goalkeeperul lui Goias, a reusit sa apere patru lovituri de la unsprezece metri in meciul cu Bahia, din Cupa Sao Paolo la juniori.

Miercuri, 23.01.2013, 15:37
Schalke 04 a cucerit in premiera Supercupa Germaniei, dupa ce a invins la penaltyuri pe Borussia Dortmund

Schalke 04 si-a invins marea rivala, Borussia Dortmund, in urma loviturilor de departajare, scor 4-3, si a câstigat pentru prima oara Supercupa Germaniei. La finalul celor 90 de minute de joc, rezultatul a fost 0-0.

Duminica, 24.07.2011, 00:00