Articole despre real sociedad

Getafe a învins Real Sociedad, scor 2-1, şi se menţine pe loc de Liga Europa şi aproape de Liga Campionilor

Getafe a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia Real Sociedad, în ultimul meci al etapei a XXXII-a a campionatului spaniol de fotbal, LaLiga.

Marti, 30.06.2020, 08:16
Real Sociedad s-a calificat în finala Cupei Spaniei

Real Sociedad a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formaţia din liga a doua Mirandes, în manşa secundă a semifinalelor Cupei Spaniei.

Joi, 05.03.2020, 10:01
Real Madrid,, victorie cu emoții în fața lui Real Sociedad! Conduși cu 1-0, madrilenii s-au dezlănțuit pe final

Formaţia Real Madrid a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Real Sociedad, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului Spaniei.

Sambata, 23.11.2019, 23:54
Real Sociedad a învins Granada şi a urcat pe locul trei în LaLiga

Formaţia Real Sociedad a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Granada, în etapa a XII-a a campionatului Spaniei şi a urcat pe locul trei în clasament.

Luni, 04.11.2019, 08:10
Messi a zis ”Să fie victorie!” Și a fost victorie. Prima a Barcelonei după 10 ani pe Anoeta! Povestea unei secete catalane oprite de Messi, într-o seară ploioasă în San Sebastian

În ultimii 10 ani, FC Barcelona a câștigat tot ce se putea câștiga în fotbal. Catalanii au luat Liga Campionilor de câteva ori, La Liga și Cupa Spaniei de nenumărate ori, plus alte trofee ”oarecare”...

Luni, 15.01.2018, 12:45
Rezultatele inregistrate in primele meciuri din Playoff-ul Ligii Campionilor! Sahtior Karagandy, marea surpriza

Primele cinci partide din Playoff-ul Ligii Campionilor au avut loc marti, 20 august, si au produs doua mari surprize: Sahtior Karagandy si Real Sociedad

Miercuri, 21.08.2013, 12:21
Primera Division: Start in forta pentru FC Barcelona. Real Madrid - Valencia 1-1

FC Barcelona a inceput in forta noul sezon din Primera Division. Catalanii au facut spectacol pe Camp Nou, invingand cu 5-1 pe Real Sociedad. In schimb, campioana Real Madrid a debutat cu un semiesec pe teren propriu, 1-1 impotriva Valenciei.

Luni, 20.08.2012, 09:16
VIDEO! Barcelona a fost egalata de Sociedad dupa ce a condus cu 2-0

Catalanii au pierdut primele puncte din acest sezon la capatul unui meci nebun. Au condus aproape o ora cu 2-0, pentru a fi egalati in doua minute.

Duminica, 11.09.2011, 00:00
Primera Division: FC Barcelona - Real Sociedad 5-0/ Catalanii, la cea de-a noua victorie consecutiva

FC Barcelona a inregistrat, duminica seara, cea de-a noua victorie consecutiva in Primera Division, pedepsindu-i pe cei de la Real Sociedad la fel ca pe Real Madrid: 5-0. David Villa a deschis scorul in mai putin de zece minute, Iniesta a punctat in minutul 33, Messi a reusit o dubla (min. 47, 87), iar Krkic a stabilit scorul final in minutul 90. Real Madrid se mentine la doua puncte de Barca, dupa ce s-a impus cu 3-1 in fata lanternei rosii, Zaragoza.

Luni, 13.12.2010, 00:00