Agentia de rating Moody's a retrogradat 16 banci spaniole, inclusiv Santander si BBVA, acuzand recesiunea economica, pierderile tot mai mari din credite neperformante si capacitatea redusa a guvernului de la Madrid de a sustine institutiile financiare cu probleme. Ratingurile datoriilor pe termen lung ale celor 16 institutii de credit au fost coborate cu intre una si trei trepte.

Standard and Poor's a retrogradat luni ratingurile a noua banci spaniole, printre care Santander si BBVA

Agentia de rating Standard and Poor's a retrogradat cu doua trepte ratingurile bancii Santander, filialei acesteia Banesto, BBVA, Banco Sabadell, Ibercaja, Kutxabanc, Banca Civica, Bankinter si Barclays, si a avertizat ca poate face acelasi lucru si cu alte doua banci din Spania, CaixaBank si Bankia.

Luni, 30.04.2012, 00:00
FC Barcelona se mentine la zece puncte in spatele lui Real Madrid

FC Barcelona ramane la zece puncte in spatele liderului Real Madrid, dupa victoria cu Racing Santander, scor 2-0, din deplasare. Lionel Messi a reusit o "dubla" pentru catalani in minutele 29 si 56 din penalty.

Duminica, 11.03.2012, 00:00
Primera Division: Real Madrid, tot mai aproape de titlu

Real Madrid a mai facut un pas spre titlu dupa victoria fara emotii in fata celor de la Racing Santander, scor 4-0, si se afla acum la 13 puncte in fata Barcelonei care are un meci foarte dificil contra Valenciei. Golurile madrilenilor au fost inscrise de C. Ronaldo, Benzema, cu o “dubla” si Di Maria.

Duminica, 19.02.2012, 00:00
Valencia - Santander 4-3/ Soldado, salvatorul "liliecilor"

Meci nebun in etapa a 2-a din Primera Division (prima etapa a fost amanata din cauza grevei jucatorilor) intre Valencia si Racing Santander, incheiat cu scorul de 4-3. Eroul partidei a fost atacantul “liliecilor”, care si-a salvat echipa de la infrangere in ultimele doua minute ale confruntarii.

Duminica, 28.08.2011, 00:00
Apple valoreaza cat toate cele 32 de banci mari din zona euro

Apple a ajuns la o valoare de piata egala cu cea a celor 32 de mari banci din zona euro la un loc, potrivit datelor Thomson Reuters. Acest lucru este urmarea scaderii masive a actiunilor din sectorul financiar.

Vineri, 19.08.2011, 00:00
Primera division - etapa 1: Barcelona, show la Santander / Real Madrid, doar remiza cu Mallorca

Granzii din Spania, Real Madrid si FC Bracelona, au debutat duminica in noul sezon din Primera Division, editia 2010-2011. Catalanii nu au avut nicio emotie in disputa din deplasare cu Santander, campionii impunandu-se cu scorul de 3-0, prin golurile marcate de Messi (4), Iniesta (33) si Villa (6).

Luni, 30.08.2010, 00:00
Barcelona - Santander 4-0

Barcelona a invins cu 4-0 pe Santander in Primera Division! Partida a fost una a premierelor. Henry a marcat dupa doua luni de pauza, iar Iniesta dupa 9 luni. Pustiul de 18 ani de la tineret, Thiago Alcantara a dat si el primul gol din cariera pentru...

Luni, 22.02.2010, 16:17