Articole despre sferturi de finala

Sorana Cîrstea şi Bianca Andreescu, adversare în sferturile turneului virtual de la Madrid

Sorana Cîrstea şi jucătoarea canadiană de origine română Bianca Andreescu vor fi adversare în sferturile de finală ale Mutua Madrid Open Virtual Pro.

Miercuri, 29.04.2020, 08:03
Gian Piero Gasperini, după calificarea echipei Atalanta în sferturile LC: Vom sărbători când vom învinge acest pericol

Gian Piero Gasperini, antrenorul echipei Atalanta, a declarat că sărbătorirea calificării echipei lui în sferturile de finală ale Ligii Campionilor va avea loc când virsul care afectează Italia şi mai ales regiunea Lombardia, în care se află oraşul Bergamo, va fi învins.

Miercuri, 11.03.2020, 09:43
Meciul Medi Bayreuth – U BT Cluj, din sferturile FIBA Europe Cup la baschet, se va juca fără spectatori în Germania

Partida retur dintre Medi Bayreuth – U BT Cluj, din sferturile FIBA Europe Cup la baschet masculin, se va juca fără spectatori, în urma deciziei luate de autorităţile din Germania şi comunicate către forul european. ”Aveam luate şi bilete pentru 80 de fani ai noştri, acum vom primi banii înapoi pe bilete. Sperăm să nu afecteze concentrarea jucătorilor noştri”, a declarat conducătorul U BT Cluj, Mircea Cristescu, pentru News.ro.

Marti, 10.03.2020, 16:53
Manchester United, ultima sfert-finalistă a Cupei Angliei

Formaţia Manchester United s-a calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei Angliei, trecând în optimi de echipa de eşalon secund Derby County, în deplasare, scor 3-0.

Vineri, 06.03.2020, 09:03
Arsenal s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei, după 2-0 cu Portsmouth

Formaţia Arsenal s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei, după ce a învins, luni, cu scorul de 2-0, echipa Portsmouth, din liga a treia.

Marti, 03.03.2020, 08:11
Programul meciurilor din sferturile de finală ale Cupei României

FRF a anunţat, joi, programul meciurilor din sferurile de finală ale Cupei României, partide care au loc într-o singură manşă.

Joi, 27.02.2020, 12:23
Tecău a ratat calificarea în sferturile de finală la Dubai, la dublu

Echipa Horia Tecău/Jean-Julien Rojer (România/Olanda) a ratat, miercuri, calificarea în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Dubai, cu premii totale de 2,79 milioane de dolari.

Miercuri, 26.02.2020, 16:13
Karolina Pliskova, a doua favorită, eliminată în sferturi, la Dubai

Jucătoarea cehă Karolina Pliskova, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 2, a fost învinsă, joi, cu scorul de 7-6 (1), 6-3, de Elena Ribakina din Kazahstan, lcoul 19 WTA, în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier de la Dubai.

Joi, 20.02.2020, 13:53
Meciurile din sferturile Cupei României la handbal feminin: SCM Râmnicu Vâlcea - Dunărea Brăila şi CSM  Bucureşti - CSM Slatina

Meciurile din sferturile Cupei României la handbal feminin: SCM Râmnicu Vâlcea - Dunărea Brăila şi CSM Bucureşti - CSM Slatina

SCM Râmnicu Vâlcea va întâlni Dunărea Brăila, iar CSM Bucureşti va evolua cu CSM Slatina, în sferturile de finală ale Cupei României, ultima fază înaintea Final Four, potrivit tragerii la sorţi de joi.

Joi, 20.02.2020, 12:06
HC Victor - CSM Bucureşti şi AEK Atena - Potaissa Turda, în sferturile de finală ale Challenge Cup la handbal masculin

CSM Bucureşti va evolua cu echipa rusă HC Victor, iar Potaissa Turda cu formaţia greacă AEK Atena, în sferturile de finală ale Cupei Challenge la handbal masculin, s-a stabilit în urma tragerii la sorţi.

Marti, 18.02.2020, 12:41
Patricia Ţig s-a calificat în sferturi la Thailand Open

Jucătoarea Patricia Ţig, locul 105 WTA, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului Thailand Open, de la Hua Hin, cu premii de 275.000 de dolari.

Joi, 13.02.2020, 13:18
Clinceni - Dinamo, Hermannstadt - FCSB şi Poli Iaşi - CSU Craiova, în sferturile de finală ale Cupei României

Academica Clinceni - Dinamo, FC Hermannstadt - FCSB şi Poli Iaşi - CSU Craiova sunt meciurile cele mai importante din sferturile de finală ale Cupei României, s-a stabilit, luni, în urma tragerii la sorţi care a avut loc la Casa Fotbalului.

Luni, 10.02.2020, 11:12
Echipele calificate în sferturile de finală ale Cupei României îşi vor afla adversarele luni

Echipele calificate în sferturile de finală ale Cupei României îşi vor afla adversarele luni, tragerea la sorţi urmând să se desfăşoare la Casa Fotbalului, de la ora 11.00, a anunţat FRF.

Vineri, 07.02.2020, 13:23
Valencia, deţinătoarea Cupei Spaniei, eliminată în sferturi

Valencia, deţinătoarea trofeului, a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), de Granada, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei.

Miercuri, 05.02.2020, 08:28
Real Madrid, calificare în sferturile Cupei Spaniei, după 4-0 cu Real Zaragoza

Formaţia Real Madrid s-a calificat în sferturil Cupei Spaniei, după ce a învins, miercuri, echipa Real Zaragoza, scor 4-0.

Joi, 30.01.2020, 00:10
Simona Halep - Anett Kontaveit, miercuri, de la ora 02.00, în sferturi la AusOpen

Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 4, va evolua, miercuri, de la ora 02.00, cu Anett Kntaveit (Estonia), locul 31 WTA şi cap de serie numărul 28, în sferturile de finală ale Australian Open.

Marti, 28.01.2020, 08:17
Programul sferturilor de finală la masculin, la Australian Open

Programul sferturilor finală ale Australian Open pe tabloul de simplu masculin, în ordinea de pe tablou, sunt următoarele:

Luni, 27.01.2020, 14:11
După un meci spectaculos cu Nick Kyrgios, Rafael Nadal s-a calificat în sferturi la Australian Open

După un meci spectaculos disputat pe arena Rod Laver, numărul 1 mondial Rafael Nadal l-a învins pe australianul Nick Kyrgios, locul 23 mondial, şi a reuşit accederea în sferturi la Australian Open.

Luni, 27.01.2020, 14:00
Alexander Zverev, în sferturi la Australian Open, după ce l-a eliminat pe Andrei Rublev

Germanul Alexander Zverev, locul 7 mondial, s-a calificat în sferturi la Australian Open, după ce a trecut de rusul Andrei Rublev, numărul 17.

Luni, 27.01.2020, 13:26
Programul sferturilor de finală la feminin, la Australian Open

Programul sferturilor finală ale Australian Open pe tabloul de simplu feminin, în ordinea de pe tablou, sunt următoarele:

Luni, 27.01.2020, 13:00
Anastasia Pavliucenkova a învins-o pe Angelique Kerber şi a acces în sferturi la Australian Open

Anastasia Pavliucenkova (Rusia), locul 30 WTA şi cap de serie numărul 30, a acces în sferturi la Australian Open, după ce a trecut de Angelique Kerber (Germania), locul 18 WTA şi cap de serie numărul 17.

Luni, 27.01.2020, 12:43
Garbine Muguruza a învins-o pe Kiki Bertens şi a acces în sferturi la Australian Open

Garbine Muguruza (Spania), locul 32 WTA, a învins-o pe olandeza Kiki Bertens, locul 10 WTA şi cap de serie numărul 9; şi s-a calificat în sferturile de finală ale Australian Open.

Luni, 27.01.2020, 07:56
Anett Kontaveit, adversara Simonei Halep în sferturie de finală ale Australian Open

Anett Kontaveit (Estonia), locul 31 WTA şi cap de serie numărul 28, a învins-o, luni, cu scorul de 6-7 (4), 7-5, 7-5, pe Iga Swiatek (Polonia), locul 56 WTA, în optimile de finală ale Australian Open.

Luni, 27.01.2020, 06:29
Arina Sabalenka a învins-o pe Bernarda Pera şi va fi adversara Simonei Halep în sferturi la Adelaide

Arina Sabalenka, din Belarus, locul 12 WTA şi cap de serie numărul 6, beneficiară a unui wild card, a învins-o pe americanca Bernarda Pera, locul 70 WTA, venită din calificări, şi a acces în sferturi la turneul de la Adelaide, unde o va întâlni pe Simona Halep.

Miercuri, 15.01.2020, 10:10
Reims a eliminat Strasbourg, deţinătoarea trofeului, în sferturile de finală ale Cupei Ligii Franţei

Reims a învins, marţi, pe teren propriu, după executare loviturilor de departajare, formaţia Strasbourg, deţinătoarea trofeului, în sferturile de finală ale Cupei Ligii Franţei.

Miercuri, 08.01.2020, 10:03
Raluca Olaru şi Dalila Jakupovic, în sferturile de finală ale probei de dublu de la Shenzhen

Perechea Raluca Olaru/Dalila Jakupovic (România/Slovenia) a învins, marţi, cu scorul de 3-6, 7-6 (3),11-9, cuplul Irina Begu/Kristyna Pliskova (România/Cehia), calificându-se în sferturile de finală ale turneului de la Shenzhen.

Marti, 07.01.2020, 14:12
Sorana Cîrstea a abandonat meciul cu Nicole Gibbs, din sferturi de la Limoges

Sorana Cîrstea, locul 74 WTA, a abandonat, vineri, în meciul cu Nicole Gibbs, din sferturile de finală ale turneului WTA de categorie 125k de la Limoges.

Vineri, 20.12.2019, 13:33
Ana Bogdan, în sferturi la Limoges, după a şaptea victorie la rând în această lună

Ana Bogdan, locul 105 WTA, a învins-o, joi, cu scorul de 6-7 (5),6-2, 6-4, pe americanca Bernarda Pera, locul 65 WTA şi cap de serie numărul 8, calificându-se în sferturile turneului WTA de categorie 125k de la Limoges.

Joi, 19.12.2019, 14:54
Cupa Ligii Franţei: PSG, în sferturi după 4-1 cu Le Mans

Formaţia Paris Saint-Germain s-a calificat în sferturile Cupei Ligii Franţei, după ce a învins echipa Le Mans, scor 4-1, în optimi.

Joi, 19.12.2019, 10:14
Rezultatele tragerii la sorţi a meciurilor din sferturile Cupei României la handbal masculin

Marţi, la sediul FR Handbal, a avut loc tragerea la sorţi a meciurilor din faza sferturilor de finală a Cupei României la masculin.

Marti, 10.12.2019, 17:06
Echipa României a fost învinsă de Japonia în sferturile Cupei Mondiale la tenis de masă

Echipa feminină a României a fost eliminată, vineri, de naţiunea gazdă, Japonia, în sferturile de finală ale Cupei Mondiale la tenis de masă.

Vineri, 08.11.2019, 15:35
Tenis de masă: Echipa feminină a României, calificată în sferturile de finală ale Cupei Mondiale, fază în care va întâlni Japonia

Echipa feminină a României s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mndiale de tenis de masă din Japonia, fază în care va întâlni reprezentativa ţării gazdă.

Joi, 07.11.2019, 11:33
Poli Iaşi a învins Metalul Buzău, scor 3-0, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

Formaţia Poli Iaşi a învins, joi, în deplasare, echipa Metalul Buzău, scor 3-0, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

Joi, 31.10.2019, 16:16
Liverpool va evolua cu Aston Villa, în sferturile de finală ale Cupei Ligii

Liverpool va evolua, în deplasare, cu Aston Villa, în sferturile de finală ale Cupei Ligii Angliei, s-a stabilit în urma tragerii al sorţi.

Joi, 31.10.2019, 11:29
Academica Clinceni s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după 2-0, cu FC Botoşani

Academica Clinceni a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia FC Botoşani, calificându-se în sferturile de finală ale Cupei României.

Miercuri, 30.10.2019, 16:24
Stan Wawrinka s-a retras înaintea sferturilor de finală de la Basel, Roger Federer avansează fără joc în semifinale

Jucătorul elveţian de tenis Stan Wawrinka, locul 17 ATP şi cap de serie numărul 7, s-a retras din turneul de la Basel, înaintea partidei din sferturi, cu compatriotul său Roger Federer, locul 3 ATP şi cap de serie numărul 1.

Vineri, 25.10.2019, 08:49
Horia Tecău s-a calificat în sferturile de dublu la Basel

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer (România/Olanda), cap de serie numărul 4, s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Basel, cu premii de 2.082.655 de euro.

Marti, 22.10.2019, 16:24
Ţara Galilor a învins Fiji, scor 29-17, şi s-a calificat în sferturile CM de rugby

Reprezentativa Ţării Galilor a învins, miercuri, la Oita, cu scorul de 29-17, selecţionata statului Fiji, într-un meci din grupa D a Cupei Mondiale de rugby din Japonia. Galezii s-au calificat în sferturile de finală ale competiţiei.

Miercuri, 09.10.2019, 15:48
Africa de Sud a învins Canada, scor 66-7, şi s-a calificat în sferturi la Cupa Mondială de rugby

Reprezentativa Africii de Sud a învins selecţionata Canadei, scor 66-7, şi s-a calificat în sferturi la Cupa Mondială de rugby.

Marti, 08.10.2019, 15:14
Caroline Wozniacki s-a calificat în sferturi la Beijing

Jucătoarea daneză de tenis Caroline Wozniacki, cap de serie numărul 16, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului de la Beijing.

Joi, 03.10.2019, 09:32
Novak Djokovici s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Tokyo

Liderul ATP, Novak Djokovici, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de 500 de puncte de la Tokyo.

Miercuri, 02.10.2019, 13:39
CSM Oradea – CN Mataro, în sferturile de finală ale EuroCup la polo

Vicecampioana en-titre a României la polo, CSM Oradea, va întâlni echipa spaniolă CN Mataro în sferturile de finală ale EuroCup, conform tragerii la sorţi de marţi, de la Nyon.

Marti, 01.10.2019, 17:10
Tecău a fost eliminat în sferturile de dublu de la Zhuhai

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer (România/Olanda), cap de serie numărul 1, a fost eliminată, joi, în sferturile de finală ale probei de dublu la turneul de la Zhuhai, cu premii de aproape un milion de dolari.

Joi, 26.09.2019, 14:48
Irina Begu a fost eliminată în sferturile de dublu de la Taşkent

Perechea Irina-Camelia Begu/Ligia Marozava (România/Belarus), cap de serie numărul 2, a fost eliminată, joi, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA International de la Taşkent.

Joi, 26.09.2019, 12:47
Marius Copil şi Ugo Humbert, în sferturi la Metz, la dublu

Perechea Marius Copil/Ugo Humbert (România/Franţa) s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de 250 de puncte de la Metz.

Marti, 17.09.2019, 15:46
Irina Begu şi Margarita Gasparian, în sferturi la dublu, la turneul de la Seul

Perechea Irina Begu/Margarita Gasparian (România/Rusia), cap de serie numărul 3, s-a calificat, marţi, în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de la Seul.

Marti, 17.09.2019, 13:42
Mihaela Buzărnescu s-a calificat în sferturi la Hiroshima

Jucătoarea Mihaela Buzărnescu, locul 125 WTA, s-a calificat, joi, în sferturile de finală ale turneului de la Hiroshima, cu premii totale de 250.000 de dolari.

Joi, 12.09.2019, 08:11
Roger Federer, eliminat de Grigor Dimitrov, în sferturi, la US Open

Elveţianul Roger Federer, locul 3 ATP, a fost învins, marţi, cu scorul de 3-6, 6-4, 3-6, 6-4, 6-2, de bulgarul Grigor Dimitrov, locul 78 ATP, în sferturile de finală ale US Open.

Miercuri, 04.09.2019, 08:11
Rafael Nadal s-a calificat în sferturile de finală ale US Open

Tenismanul Rafael Nadal s-a calificat în sferturile de finală ale US Open, după ce l-a învins pe croatul Marin Cilic, scor 6-3, 3-6, 6-1, 6-2.

Marti, 03.09.2019, 08:00
Simona Halep s-a accidentat pe teren! Jucătoarea a fost nevoită să abandoneze meciul cu Marie Bouzkova, din sferturi de la Rogers Cup

Simona Halep, deținătoarea trofeului Rogers Cup, a fost nevoită să abandoneze meciul cu cehoaica Marie Bouzkova, numărul 91 WTA, din cauza unei accidentări la tendon.

Sambata, 10.08.2019, 08:45