Articole despre tiki-taka

Academia de copii si juniori a grecilor de la Giannina incearca sa copieze modelul de antrenament din La Masia, celebra pepiniera a Barcelonei, iar rezultatele nu intarzie sa apara. Una dintre grupele de pusti ale grecilor a marcat cel mai frumos gol al zilei, dupa o faza realizata ca la carte.

Vineri, 05.04.2013, 10:35
Gigi Becali, tiki-taka pe masina!

Gigi Becali a innebunit de fericire dupa ce Steaua s-a calificat in primavara europeana! Fanii i-au cerut sa se urce pe masina si s-a conformat! A rasunat iar "tiki-taka Barcelona"!

Joi, 15.12.2011, 07:44
VIDEO! Cu adevarat tiki-taka! Spania a tinut mingea un minut inainte sa marecheze

Mijlocul Barcelonei a facut senzatie si la echipa nationala a Spaniei. In meciul cu Scotia, ibericii au avut posesie timp de un minut si 43 de secunde, timp in care au realizat nu mai putin de 43 de pase.

Miercuri, 12.10.2011, 00:00
A revenit Tiki-Taka

S-a intors tiki taka Barcelona! Steaua a batut-o cu 2-1 pe Otelul in direct la Antena 1 si GSPTV si Gigi Becali e in culmea fericirii. "Am fost pe ei, nu ne domina nimeni!" e noul slogan preferat al patronului

Luni, 03.10.2011, 07:51
"Vagabonzii" de la Steaua joaca iar tiki-taka

"Vagabonzii" de la Steaua joaca iar tiki-taka. Cel putin asta zice Gigi Becali, care a sarbatorit pe masina victoria cu Otelul. Steaua a castigat cu 1-0 si a facut-o pe Timisoara lider in Liga Intai.

Joi, 14.04.2011, 19:58
Unii cu tiki-taka, altii cu golurile

Steaua cu tiki-taka, Dinamo cu golurile. Granzii se lauda fiecare cu ceva. Stelistii cu jocul de pase, iar dinamovistii cu cele sapte goluri, date in doua etape.

Marti, 03.08.2010, 13:47