X Factor 3 decembrie 2020. Alfa Band, posesorii "Wild Card" au făcut spectacol în Bootcamp: "Pentru mine a fost o bucurie!"

Alfa Band este o trupă formată din patru tineri din centre de plasament din Cluj-Napoca. Aceștia au avut un moment plin de emoție și spectaculos pe scena "X Factor".

”Alfa Band”, primii posesori de ”Wild Card” din istorie, poveste superbă la X Factor. ”Să arătăm tuturor că dacă vrei, poți!”

”Alfa Band”, o trupă formată din tineri crescuți în orfelinat, a primit de la Florin Ristei, în premieră, un ”Wild Card”, pentru a putea merge mai departe la ”X Factor”. ”Dorim să arătăm tuturor că dacă vrei cu adevăart, poți”, spun ei. ”Am avut emoții, dar constructive!”

Trupa „Alfa Band” a urcat pe scena XFactor și a primit un Wild Card din partea lui Florin Ristei

Alfa Band a urcat pe scenă în ediția cu numărul trei. Sunt patru, au crescut în orfelinat, dar au învăţat că în viață trebuie să știi cum să te bucuri de ceea ce ai ca să mergi mai departe. Iar acum ne arată şi nouă asta. Au fost...

Marti, 06.10.2020, 12:51
Muguruza a primit un wild card la turneul de la Dubai

Jucătoarea spaniolă Garbine Muguruza, locul 16 WTA, a primit un wild card la turneul de categorie Premier de la Dubai, la care Simona Halep, locul 2 WTA, este principala favorită.

Miercuri, 12.02.2020, 11:02
Marius Copil a primit un wild card la turneul de 500 de puncte de la Basel, la care a fost finalist anul trecut

Tenismenul Marius Copil, locul 82 ATP, a primit un wild card din partea organizatorilor turneului de 500 de puncte de la Basel, la care românul a fost finalist anul trecut, venind din calificări.

Luni, 21.10.2019, 09:04
CSM Bucureşti o să joace direct în grupele Ligii Campionilor pe baza unui wild card

Echipa feminină de handbal CSM Bucureşti, care a terminat Campionatul Naţional pe locul al doilea, a fost acceptată în Liga Campionilor, ediţia 2019/2020, în faza grupelor, pe baza unui wild card, informează EHF. În faza grupelor va evolua şi campioana României, SCM Râmnicu Vâlcea.

Vineri, 21.06.2019, 13:29