A jucat slab, dar a câştigat! Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Eastbourne

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Eastbourne, după ce a învins-o greu, în trei seturi, pe Tsvetana Pironkova.

Miercuri, la startul partidei, Halep a cedat primul set, scor 5-7, iar la reluarea partidei, după ploaie, era condusă cu 2-1, pe serviciul lui Pironkova. Românca a avut noroc cu ploaia, iar meciul a continuat joi, când Halep a revenit mai proaspătă şi a reuşit să întoarcă meciul.

Simona a câştigat la tie-break al doilea set, iar în decisiv, după ce şi-a pierdut în mai multe rânduri serviciul, a reuşit să se impună, scor 7-5, şi s-a calificat în sferturile primului turneu de iarbă la care participă în acest an.

VIDEO: S-au uitat la meci în timp ce se aflau în operaţie! Câţiva medici din Chile se opreau din treabă la fiecare penal... Se retrage Mircea Lucescu după eşecul de la Zenit? Antrenorul a decis să stea pe tuşă în următoarele luni...