Algeria s-a calificat în finala Cupei Africii pe Naţiuni cu un gol marcat în minutul 90+5

Reprezentativa Algeriei s-a calificat în finala Cupei Africii pe Naţiuni, după ce a învins, duminică, la Cairo, selecţionata Nigeriei, datorită unui gol marcat de Riyad Mahrez în minutul 90+5.

Reprezentativa Algeriei s-a calificat în finala Cupei Africii pe Naţiuni, după ce a învins, duminică, la Cairo, selecţionata Nigeriei, datorită unui gol marcat în minutul 90+5.

Algeria a deschis scorul prin William Troost-Ekong, care a marcat în propria poartă în minutul 40, iar nigerienii au egalat în minutul 73, printr-un penalti transformat de Odion Ighalo.

Victoria Algeriei a fost adusă de Riyad Mahrez, care a marcat din lovitură liberă în minutul 90+5.

Algeria, care a câştigat titlul în 1990, va întâlni în finală Senegalul, care a trecut de Tunisia, scor 1-0.

Djokovici l-a învins pe Federer în aproape cinci ore şi a câştigat a doua oară consecutiv turneul de la Wimbledon... Marcel Bîrsan arbitrează meciul FC Viitorul - Dinamo, din prima etapă a Ligii I...