Ana Bogdan, în sferturi la Limoges, după a şaptea victorie la rând în această lună

Ana Bogdan, locul 105 WTA, a învins-o, joi, cu scorul de 6-7 (5),6-2, 6-4, pe americanca Bernarda Pera, locul 65 WTA şi cap de serie numărul 8, calificându-se în sferturile turneului WTA de categorie 125k de la Limoges.

Bogdan, care săpămâna trecută a câştigat turneul ITF de la Dubai, s-a impus după un meci care a durat două ore şi 10 minute.

Ea va evolua în sferturi cu învingătoarea meciului dintre rusoaica Ekaterina Alexandrova şi sportiva franceză Oceane Dodin.

Accederea în optimi este recompensată cu un premiu de 3.226 euro şi cu 29 puncte WTA.

Turul Spaniei va pleca de la Burgos în 2021... Ivlev: Rusia va contesta în 10-15 zile sancţiunile dictate de WADA...