Bogdan Mitrea a marcat un gol şi Spartak Trnava a câştigat cu 3-1 returul cu Plovdiv, dar nu s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Europa

Formaţia Spartak Trnava a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Lokomotiv Plovdiv, în manşa secundă a turului doi preliminar al Ligii Europa, meci în care Bogdan Mitrea a marcat un gol.

Mitrea a transformat un penalti în minutul 53. Celelalte goluri ale gazdelor au fost înscrise de Dangubic ’16 şi Dos Santos ’71. Pentru Lokomotiv Plovdiv a marcat Ozbolt, în minutul 74.

Bogdan Mitrea, integralist la Trnava, a primit un cartonaş galben în minutul 90+6.

Deoarece în tur Plovdiv s-a impus cu scorul de 2-0, bulgarii au acces în faza următoare datorită golurilor marcate în deplasare.

Tănase: „Avem prea mici şanse să ajungem în grupele Europa League după acest meci”... Bogdan Andone a demisionat de la FCSB:” Nu accept pe un teren de fotbal să fiu huiduit pentru nişte decizii pe care nu l...