Ceahlaul - CFR Cluj 2-2: Inca un pas gresit pentru campioni

CFR Cluj a mai facut un pas gresit dupa cel facut pe teren propriu cu Gaz Metan, atunci cind au remizat, scor 1-1. In meciul de la Piatra Neamt, contra unei echipe care a pierdut in prima etapa 5-0 in fata Petrolului, elevii lui Ioan Andone au obtinut inca un rezultat de egalitate, 2-2.

Desi au inceput bine, Kapetanos a reusit sa deschida scorul in minutul 20, peste doar 7 minute ardelenii au fost egalati. Se putea termina mai rau pentru CFR, dupa ce Tolimir i-a adus pe moldoveni in avantaj, doar sclipirea lui Maftei i-a adus un punct unei campioane care scirtiie in acest start de sezon.

CFR va avea un meci foarte dificil in etapa viitoare, contra lui FC Vaslui pe teren propriu, iar Pandurii Tirgu Jiu va da piept cu egala ardelenilor de astazi, Ceahlaul Piatra Neamt.

CITESTE mai multe in Gazeta Sporturilor!

Pugilistul Lucian Bute si-a gasit adversar... Londra 2012 - "Stapanul inelelor" olimpice...