CFR Cluj s-a calificat in play-off-ul Ligii Campionilor

Campioana Romaniei, CFR Cluj, s-a calificat in play-off-ul Ligii Campionilor, dupa ce a invins, cu scorul general de 3-1, formatia ceha Slovan Liberec, in turul trei preliminar al competitiei.

CFR Cluj a invins miercuri, in deplasare, scor 2-1 (1-0), pe Slovan Liberec, dupa ce, in urma cu o saptamana, la Cluj-Napoca, s-a impus, scor 1-0. Golurile au fost marcate de Kapetanos '45+1 si Sougou '90+4, respectiv Sural '58.

Grecul Pantelis Kapetanos a deschis scorul pentru CFR Cluj, in minutul 45+1, reluand cu capul in poarta, dupa o centrare de la Bastos. In minutul 58, Sural a egalat, dupa o pasa de la Vacha. Iar golul victoriei echipei clujene a fost reusit de Sougou, in minutul 90+4, dupa o centrare de la Nicoara.

Tragerea la sorti pentru play-off-ul Ligii Campionilor are loc vineri.

Gica Popescu va candida la presedintia FRF in 2014... Vise spulberate in 5 minute: Vaslui merge in Europa League, dupa 1-4 cu Fenerbahce...