Campionatul Mondial de Fotbal Rusia 2018! Columbia - Anglia, ora 21:00. Englezii caută primul ”sfert” Mondial după o pauză de 12 ani

Columbia - Anglia, optimi Campionatul Mondial! Astăzi, de la ora 21:00, la Moscova, Columbia lui Falcao și Anglia lui Harry Kane încheie faza optimilor de finală ale Cupei Mondiale cu un meci de 5 stele, deschis oricărui rezultat. Englezii antrenați de Gareth Southgate visează cu ochii deschiși la o nouă Cupă Mondială după o pauză de 52 de ani. Deocamdată, au de atins un prim ”sfert” Mondial după o pauză de 12 ani.

Columbia - Anglia, optimi Campionatul Mondial! Pentru a face pasul spre sferturile de finală, Anglia trebuie să treacă de o Columbie care joacă tot mai bine de la un meci la altul. După un debut slab, presărat cu un eșec contra Japoniei, scor 1-2, sud-americanii argentinianului Jose Pekerman s-au relansat în turneu și au făcut spectacol cu Polonia și Senegal. De partea opusă, Anglia a început spectaculos, 2-1 cu Tunisia și 6-1 cu Panama, însă a ”îngenuncheat” cu Belgia în ideea de a evita Brazilia mai departe.

Columbia - Anglia, optimi Campionatul Mondial! Rămâne de văzut dacă decizia Angliei de a pierde locul 1 în grupa G a fost unul inspirat. Rivala ei din grupă, Belgia, e deja în sferturile de finală, după un meci greu cu Japonia. Anglia mai are de muncit pentru a ajunge acolo și trebuie să treacă azi de Columbia.

Columbia - Anglia, optimi Campionatul Mondial! Englezii vor avea în față o Columbie puțin slăbită. Vedeta sud-americanilor, James Rodriguez, este incert, după ce în meciul cu Senegal i-a recidivat o accicentare mai veche. În locul său poate apărea Jefferson Lerma. Britanicii încă au emoții cu John Stones și Dele Alli, însă presa engleză scrie că aceștia au șanse mari să înceapă din primul minut meciul de la Moscova.

Columbia - Anglia, optimi Campionatul Mondial! Cele două echipe au piese importante care sunt la un galben distanță de suspendare. James Rodriguez, Barrios și Johan Mojica de la Columbia, respectiv Kyle Walker și Loftus-Cheek sunt la un avertisment de ratarea unui potențial sfert de finală.

Columbia - Anglia, optimi Campionatul Mondial! Anglia pleacă favorită în acest meci de la Moscova, cu o cotă de 2,15, în scădere de la 2,40. Dincolo, Columbia e văzută outsider cu o cotă de 4,05, în creștere de la 3,80. Remiza e văzută cu 3,10.

Columbia - Anglia, optimi Campionatul Mondial! În meciul de azi, Columbia are de luat o revanșă în fața Angliei. În 1998, la Coupe du Monde, englezii trimiteau acasă Columbia după o victorie cu 2-0. Grupa G a Mondialului francez era câștigată de România, cu 7 puncte.

Echipele probabile în Columbia - Anglia:

Columbia XI: Ospina; Arias, Mina, D Sanchez, Mojica; C Sanchez, Uribe, Lerma; Quintero, Falcao, Cuadrado

Anglia XI: Pickford; Maguire, Stones, Walker; Trippier, Lingard, Henderson, Alli, Young; Sterling, Kane

Sferturile de finală de la Cupa Mondială decise până acum:

• 6 iulie, ora 17:00 Uruguay - Franța (Nizhny Novgorod Stadium)
  • 6 iunie, ora 21:00 Brazilia - Belgia (Kazan)
  • 7 iulie, ora 21:00 Rusia - Croația (Fisht Olympic Stadium)
Biletul Zilei 03.07.2018! Cele mai sigure meciuri de marți aduc un pont excelent... BREAKING NEWS! Denis Alibec a fost vândut de FCSB! Gigi Becali a anunțat transferul atacantului...