Diego Simeone, după 2-2 cu Juventus: Un rezultat de egalitate mai mult decât meritat

Antrenorul Diego Simeone consideră meritat rezultatul de egalitate obţinut de echipa lui, Atletico Madrid, care a fost condusă cu 2-0 de Juventus Torino, în Liga Campionilor.

"În repriza a doua, adversarul a marcat două goluri magnifice, dar ce mi-a plăcut cel mai mult a fost că nu am plecat capul, am continuat să căutăm ocaziile, au fost cele ale lui Gimenez, Vitolo, ne-am apropiat şi în final am obţinut un egal mai mult decât meritat. Am înfruntat un adversar foarte puternic, cu jucători cu exprienţă, în timp ce jucătorii noştri trebuie să mai acumuleze experienţă pentru astfel de meciuri. Acest lucru ne va fi util în viitor, în special pentru a nu pierde firul unui meci. Dacă vom continua pe această cale, progresând, acest meci ne va face bine, dincolo de punctul obţinut", a declarat Simeone.

Juventus a terminat la egalitate, miercuri, scor 2-2 (0-0), meciul disputat în deplasare cu Atletico Madrid, în etapa I a Grupei D a Ligii Campionilor. Juventus a condus cu 2-0, prin reuşitele lui Cuadrado ’48 şi Matuidi ‘65, dar formaţia antrenată de Diego Simeone a revenit în final, când au marcat Savici ’70 şi Herrera ’90.

Sursa : news.ro

Sarri, după 2-2 cu Atletico Madrid: Primul gol pot să-l accept, al doilea este mai greu de digerat... IFAB ar putea introduce pauze obligatorii de zece minute şi înlocuiri temporare în cazul jucătorilor care se lovesc la c...

Hello Chef sezonul 7, 23 martie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Dianei Matei Sambata, 23.03.2024, 15:30