Discutie VIRALA! Doi comentatori ungari au uitat microfonul deschis la meciul Federer-Copil: "Auzi, e la fel de slab ca la Simona"

Marius Copil a câștigat aprecierea atât națională, cât și internațională, după meciul cu Roger Federer datorită ambiției și modului în care a jucat. Însă, nu toată lumea a urmărit cu atât de mare interes meciul, chiar comentatorii lui au fost “plictisiți”.

Mai exact, comentatorii postului Sport 2 de la Budapesta care au comentat duminică finala turneului de la Basel dintre Roger Federer și Marius Copil au uitat deschise microfoanele.

Dialogul lor a devenit viral, fiindcă principalul subiect de discuție al celor doi a fost o tânără aflată în lojă românului. Cei doi au remarcat silicoanele femeii, dar au făcut și unele remarci referitoare la Simona Halep:

“– Silicoane.
– Pfffff.
– Auzi, e la fel de slab că la Simona.
– Minuni românești?
– Mda, minunate. Nu cred că sunt silicoane. Dar îmi plac oricum.
– Sâni să fie!
– Ce meci plictisitor! Și celălalt a fost la fel.”

Marius Copil a reușit cel mai bun turneu din carieră la Basel, unde, deși a început din calificări, a ajuns până în finală. Acolo, el a făcut o figură onorabilă în fața lui Riger Federer, care a câștigat greu, cu 7-6 (7-5), 6-4. În urma acestui turneu fabulos, Marius Copil a făcut un salt de 33 de locuri în clasamentul ATP, de pe locul 93 până pe locul 60, relatează Digi24.

Un fost fotbalist din Liga 1 a ajuns de pe culmile succesului, direct după gratii: “E un caz pierdut, a ajuns un alcooli... Una dintre rivalele Simonei Halep vrea să se RETRAGĂ din tenis! Ce se întâmplă cu jucatoarea care a fost pe locul doi în...