FC Vaslui - CFR Cluj 1-1/ Ardelenii au ratat desprinderea in fruntea clasamentului

FC Vaslui si CFR Cluj au remizat, scor 1-1, in ultima partida contand pentru etapa a 24-a din Liga 1. Oaspetii au deschis scorul prin Ronny(14), iar gazdele au restabilit egalitatea prin Wesley(21)

Clujenii au inceput mai bine meciul si au deschis scorul la greseala a defensivei moldovene, prin Ronny. Sougou a sprintat in banda stanga, de unde l-a servit perfect atacantul ardelenilor, care a reluat plasat cu capul.

Hugo Luz a fost eliminat in minutul 15, dupa ce l-a lovit pe cu piciorul pe Sougou, aflat la pamant.

Ardelenii nu au stiut sa valorifice omul in plus si formatia antrenata de Augusto Inacio a egalat in minutul 22, prin Wesley, care apoi a mai ratat cateva situatii de a marca.

CFR Cluj a cerut penalty in minutul 85, la un contact intre mijlocasul ofensiv Hora si fundasul Marius Constantin.

In urma acestui rezultat, CFR Cluj isi mentine avansul de cinci puncte in fata lui Dinamo, in timp ce FC Vaslui egaleaza Steaua(43 pct) in clasament.

Au evoluat echipele:

FC Vaslui:
Borjan - Milanov, M. Constantin, Anderson, Hugo Luz - N'Doye - Adailton, Stanciu (R. Costin '69), Wesley, Sanmartean (Paito '45) - Temwanjera (Yero Bello '64). Antrenor: Augusto Inacio.

CFR Cluj: Beto - Maftei, Cadu, Piccolo, Camora - G. Muresan (Hora '57) - Vranjes, Peralta, Sougou, Bastos (De Zerbi '89) - Ronny (L. Ganea '78). Antrenor: Jorge Costa.

Rapid - Dinamo 0-0 / Derby slab... Gigi Becali a fost dat in judecata de centralul Cristian Balaj...

Hello Chef sezonul 7, 23 martie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Dianei Matei Sambata, 23.03.2024, 15:30