FC Vaslui - CS Severin 2-1/ Moldovenii castiga in minutul 92, dupa fault evident in atac. Vezi rezultatele etapei si clasamentul!

Meci cu scandal la Vaslui! Formatia antrenata de Marius Sumudica s-a impus in minutul 90+2, in fata lui CS Turnu Severin, in urma unui fault evident in atac facut chiar de catre marcatorul golului, Ousmane N'Doye.

Moldovenii deschisesera scorul in minutul 76, prin Marius Niculae, iar oaspetii au reusit sa egaleze in minutul 89, prin Moutinho. In minutul 90+2, Ousmane N'Doye a adus victoria gazdelor dupa o actiune controversata, cand oaspetii au cerut fault in atac la o interventie in careu asupra lui Dandea

Au evoluat echipele:

FC Vaslui: D. Coman - Milanov, Celeban, Varela, Salageanu - N'Doye, Stanciu (Varga '46) - Antal (Dias '63), Sburlea (Caue '79), Sanmartean - M. Niculae. Antrenor: Marius Sumudica

CS Turnu Severin: Marinescu - Mitic, Balau, Dandea, Giurgiu - Buleica (Neacsa '79), Golic (Patrascu '73), Olah, Al. Zaharia - Abba (Thomas '46), Moutinho. Antrenor: Nicolo Napoli

U Cluj-Astra 1-3

In celalalt meci al zilei, Astra lui Multescu si-a confirmat perioada buna castigand in deplasare la U Cluj cu 3-1. Astra se afla pe locul 3 cu 17 puncte, la doar doua puncte in spatele echipelor Steua Bucuresti si Pandurii Tg Jiu, ambele cu 19 puncte.

Vineri

Ceahlaul Piatra Neamt - FC Brasov 2-1 (Velici '45, Golubovici '68 / Madeira '63)

Dinamo Bucuresti - CFR Cluj 0-1 (Rui Pedro '64)

Sambata

Gaz Metan Medias - Concordia Chiajna 1-3 (Astafei '55 / Welington '49, Leca '58, Zuluf '65)

Otelul Galati - Viitorul Constanta 1-1 (Viglianti '18 / Dica '26 -penalti)

Rapid Bucuresti - Gloria Bistrita 3-1 (Herea '12, 90+3 ambele din penalti, Goga '15 / Predescu '20)

Duminica

Petrolul Ploiesti - Pandurii Targu Jiu 4-0 ( Hamza '40, Cristescu '46, Bokila '50, '74)

CSMS Iasi - Steaua Bucuresti 0-3 (Chipciu '19, '73, Rocha '71)

Luni

Universitatea Cluj - Astra Ploiesti 1-3 (Viorel Dinu '10 -penalti / Takayuki '4, Budescu '75, '90+5.)

FC Vaslui - CS Turnu Severin 2-1 (M. Niculae '76, N'Doye '90+2 / Moutinho '88)

18. CSMS Iasi 8 0 2 6 7:17 2

Echipa Otelul Galati a inceput sezonul cu o penalizare de doua puncte.

Horia Tecau si Robert Lindstedt nu vor mai face pereche din 2013... 1.000.000.000 de euro bagati in iarba!...

Hello Chef sezonul 7, 23 martie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Dianei Matei Sambata, 23.03.2024, 15:30