Haaland a marcat al optulea gol în patru partide, dar Borussia Dortmund a fost eliminată de Werder Bremen în optimile de finală ale Cupei Germaniei

Werder Bremen a învins, marţi, pe teren propriu cu scorul de 3-2 (2-0), echipa Borussia Dortmund, în optimile de finală ale Cupei Germaniei.

Selke '16, Bittencourt '30 şi Rashica '70 au marcat golurile gazdelor, Haaland '67 şi Reyna '78, pe cele ale oaspeţilor.

Norvegianul Erling Haaland, 19 ani, a ajuns la opt goluri marcate în ultimile patru meciuri disputate. El a înscris în toate partidele jucate de la transferul său de la FC Salzburg, la 18 ianuarie, trei în Bundesliga şi una în cupă.

În alte jocuri din aceeaşi fază s-au înregistrat rezultatele Eintracht Frankfurt - RB Leipzig, scor 3-1, FC Kaiserslautern - Fortuna Dusseldorf, scor 2-5, şi Schalke 04 - Hertha Berlin, scor 3-2, după prelungiri.

Valencia, deţinătoarea Cupei Spaniei, eliminată în sferturi... Suporterii echipei Hamburger SV au obţinut de probă permisiunea de a folosi materiale pirotehnice în 2.Bundesliga...