Lewandowski a marcat pentru Bayern cu Freiburg şi a devenit al treilea cel mai bun marcator din istoria Bundesligii

Atacantul Robert Lewandowski a marcat pentru Bayern Munchen în meciul cu SC Freiburg, scor 3-1, şi a devenit al treilea cel mai bun marcator din istoria Bundesligii, cu 221 de goluri.

Robert Lewandowski, în vârstă de 31 de ani, a marcat în minutul16 al meciului de miercuri.

Lewandowski l-a depăşit pe Jupp Heynckes (220 goluri) şi este devansat de Klaus Fischer (268) şi Gerd Müller (365).

Campionatul Germaniei: Borussia Monchengladbach a câştigat meciul cu Paderborn şi este lider alături de RB Leipzig... Cupa Ligii Franţei: PSG, în sferturi după 4-1 cu Le Mans...