VIDEO! Otelul - Rapid 1-1/ Remiza cu noroc pentru giulesteni

Otelul Galati si Rapid Bucuresti au remizat, in direct la Antena 1, scor 1-1, in ultima partida contand pentru etapa a 2-a din Liga 1! Viglianti a deschis scorul pentru gazde in minutul 27, iar Grigore a egalat pentru giulesteni in minutul 74.

Cum s-au marcat golurile:

1-0, min 27: Alejandro Viglianti deschide scorul cu o lovitura de cap din plonjon, dupa o centrare perfecta de pe stanga de la Ljubinkovic.

1-1, min 74: Nicolae Grigore egaleaza cu un sut din 7 metri, dupa ce s-a trezit cu mingea in fata. Grahovac iesise pe centrare si s-a lovit de Perendija, scapand mingea din brate.

Echipe:

OTELUL: Grahovac - Ripa, Perendija, Sg. Costin, Ljubinkovici - Giurgiu, Benga - L. Iorga, Viglianti, Bus - Stromajer

Antrenor: Dorinel Munteanu
Rezerve: Branet, Sirghi, Punosevac, Inkango, Cirja, L. Filip, Pena

RAPID: Albut - Rui Duarte, M. Constantin, Oros, I. Voicu - Roman, N. Grigore, Teixeira, Milisavljevici- D. Goga, Figueiredo

Antrenor: Ovidiu Sabau
Rezerve: Draghia, Ilijoski, Pavlovici, Surdu, Glauber, Grigorie, Bozovici

Al doilea argint al Romaniei la judo: Corina Caprioriu a pierdut finala categoriei 57 kg... Bataie in trafic: Daniel Stanciu de la FC Vaslui, aruncat peste un pod...