Puşcaş a marcat, dar Reading a pierdut după prelungiri în Cupa Angliei; Chelsea a eliminat Liverpool

Atacantul George Puşcaş a marcat un gol, însă formaţia Reading a fost învinsă, scor 2-1, după prelungiri, de Sheffield United şi s-a calificat în sferturile Cupei Angliei. Tot în sferturi a ajuns şi Chelsea, care a eliminat Liverpool, scor 2-0.

Puşcaş a înscris din penalti în minutul 43, el fiind integralist.

Pentru Sheffied au punctat McGoldrick (2) şi Sharp (105+1).

Tot în sferturi s-a calificat şi Chelsea, după ce a eliminat Liverpool, scor 2-0, prin golurile lui Willian (13) şi Ross Barkley (64).

În sferturi a ajuns şi Newcastle, care a trecut de West Bromwich, scor 3-2.

Miercuri sunt programate meciurile Sheffield Wednesday (D2) – Manchester City, Leicester – Birmingham (D2) şi Tottenham – Norwich.

Întâlnirea Derby County (D2) – Manchester United se dispută joi.

Sursa : news.ro

Programul meciurilor României în Liga Naţiunilor: "tricolorii" încep competiţia, pe teren propriu, cu Irlanda ... Spike Lee anunţă că nu va mai merge la meciurile echipei New York Knicks din acest sezon, după un incident cu serviciile...