SERIE A: AC Milan si AS Roma au inceput cu stangul noul sezon! Vezi rezultatele inregistrate in prima etapa!

Debut de campionat cu surprize mari in Serie A! Doua dintre favoritele la titlu, AC Milan si AS Roma, au inceput cu stangul noul sezon.

"Rossonerrii" au pierdut acasa cu Sampdoria, scor 0-1, in timp ce elevii antrenati de Zeman au evitat infrangerea cu un gol marcat in minutele de prelungire.

Inter, Napoli si Lazio au invins in partidele din deplasare, cu Pescara, Palermo, respectiv Atalanta. Genoa si Chievo au fost singurele echipe care au castigat pe teren propriu, duminica, cu Cagliari, respectiv Bologna.

Seria A - Rezultate inregistrate in prima etapa

Sambata
Fiorentina - Udinese 2-1 (Joveticx2 / Maicosuel)
Juventus - Parma 2-0 (Lichtsteiner, Pirlo)

Duminica
AC Milan - Sampdoria 0-1 (A. Costa)
AS Roma - Catania 2-2 (Osvaldo, N. Lopez / Marchese, Gomez)
Atalanta - Lazio 0-1 (Hernanes)
Chievo - Bologna 2-0 (Pellisier, Cruzado)
Genoa - Cagliari 2-0 (Merkel, Immobile)
Palermo - Napoli 0-3 (Hamsik, Maggio, Cavani)
Pescara - Inter Milano 0-3 (Sneijder, Milito, Coutinho)
Siena - Torino 0-0

Primera Division: Real Madrid, fara victorie dupa doua etape. Messi o salveaza din nou pe Barcelona... Spectacol pe ploaie, in etapa DTM de la Zandvoort - Spengler a "sarit" cu BMW-ul sau de pe 18 pe 6...