Simona Halep recunoaște! Prima reacție după înfrângerea de la Turneul Campioanelor. Ce s-a întâmplat cu sportiva

După ce a suferit o înfrângere în fața jucătoarei din Cehia, Karolina Pliskova, Simona Halep a avut prima reacție referitoare la motivul pentru care a ratat calificarea în semifinalele Turneului Campioanelor. Halep a oferit explicația eșecului în meciul cu Pliskova.

Simona Halep a ratat calificarea în semifinalele Turneului Campioanelor | Hepta

"Nu am jucat cel mai bun tenis al meu”, a recunoscut Simona Halep după meciul pierdut cu Karolina Pliskova, 0-6, 6-2, 6-4.

„Am revenit în joc după primul set cedat foarte repede, în doar 20 de minute. (...) La sfârşit am fost foarte aproape să întorc situaţia”, a spus fostul lider mondial.

Turneul Campioanelor. Simona Halep și-a lăudat adversara, pe Karolina Pliskova

Halep a subliniat meritele adversarei sale. „Ea a fost bună. A fost puternică. E o înfrângere dureroasă, sinceră să fiu”, a spus românca.

Simona Halep a trecut de grupe la Turneul Campioanelor doar la prima sa participare, în 2014, când a jucat finala.

Simona Halep, certată de Darren Cahill pe teren la meciul cu Pliskova... Simona Halep a urcat de pe locul cinci pe locul patru în clasamentul WTA...